Trofeum dla Zagłębia! Szczypiornistki z Lubina zdobyły Puchar Polski

| Utworzono: 2009-05-04 01:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To wielki sukces szczypiornistek Zagłębia, które jeszcze nigdy nie wywalczyły krajowego pucharu. Zwycięstwo w finałowym pojedynku nie przyszło jednak łatwo.

W pierwszej połowie nic nie wskazywało na triumf Zagłębia, zwłaszcza że po dziesięciu minutach meczu Politechnika prowadziła już 6:2. Bożena Karkut natychmiast poprosiła o czas, a jej podopiecznie po krótkiej przerwie rzuciły się do odrabiania strat. Po pierwszych trzydziestu minutach wciąż przegrywały, ale już tylko różnicą jednej bramki.

W drugiej połowie oba zespoły uspokoiły swoją grę, bo w pierwszej części spotkania szczypiornistki z Lubina i Koszalina były nieco sparaliżowane stawką pojedynku. Z każdą minutą coraz bliżej sukcesu była Politechnika, która utrzymywała dwubramkową przewagę.

Jednak w czterdziestej minucie do ataku ruszyło Zagłębie. Miedziowe doprowadziły do remisu, a chwilę później objęły po raz pierwszy prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Równo z końcową syreną zawodniczki utonęły w objęciach kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców, bo Zagłębie wygrało 27:23 i zdobyło Puchar Polski.

Na pocieszenie dla rywalek najlepszą zawodniczką finałowego meczu wybrano Iwonę Szafulską z Politechniki.

Interferie Zagłębie Lubin - Politechnika Koszalińska 27:23 (9:10)

Interferie Zagłębie Lubin: Izabela Czarna, Monika Maliczkiewicz - Jelena Kordić 8, Aleksandra Jacek 1, Monika Gunia 1, Joanna Obrusiewicz 3, Karolina Semeniuk 1, Elżbieta Olszewska 2, Renata Jakubowska 5, Aneta Piekarz, Aleksandra Kobyłecka, Agnieszka Jochymek 2, Kinga Byzdra, Iwona Niedośpiał 3, Agnieszka Ziółkowska 1

Politechnika Koszalińska: Iwona Łącz, Anna Morawiec - Joanna Chmiel 2, Joanna Dworaczyk 4, Katarzyna Cieśla, Iwona Szafulska 8, Wioletta Serwa 2, Dorota Skipor 2, Dagmara Zaniewska 1, Marta Goraj 1, Ewa Jarzyna 1, Aleksandra Kobyłecka, Dorota Czekaj 2, Marta Szostakowska