Opowieści grabarza, "Ozory" z biblioteki oraz premiera historii badylarzy i cinkciarzy [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-11-02 08:08 | Zmodyfikowano: 2019-11-03 08:12
A|A|A

A może tak rzucić wszystko i zostać grabarzem? Obcując na co dzień ze śmiercią, oswoić ją i uodpornić się na jej powagę, kosząc przy tym niezły hajs? Tak trzeba żyć! Dziś i jutro szczególne dni, a my zaczniemy je nietypowo od rozmowy o "Nekrosytuacji", francuskiego bestsellera, który trafił do Polski za pośrednictwem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Po 16 naszymi gośćmi byli Patryk Młynek, który w WD zajmuje się fantastyką i non-fiction oraz Sylwia Mazurkiewicz, która prowadzi dział literatury młodzieżowej. Porozmawiamy więc z naszymi gośćmi nie tylko o książce Guillaume Bailly (francuskiego grabarza, opowiadającego o swoim zawodzie w formie krótkich opowiastek) ale również o „Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice”, powieści o nastoletniej czarownicy, spopularyzowanej przez serial Netflixa . A także o innych nowościach wrocławskiej oficyny.

Po godzinie 17 naszym gościem był Daniel Fernandes da Fonseca, autor zbioru opowiadań pt. "Ozory", ale także... bibliotekarz najnowocześniejszej placówki Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu , czyli Centrum Innowacji Przejście - Filia nr 13 MBP we Wrocławiu. 

"Rzemieślnicy. Badylarze. Cinkciarze. Jak przedsiębiorczy Polacy przechytrzyli komunę" – taki tytuł nosi nowa książka Andrzeja Krajewskiego (wydawnictwo Warsaw Enterprise Institute), wrocławskiego reportera i autora wielu publikacji. Autor opowiedział, o tych niezapomnianych, sposobach i inwencji Polków w "ekonomicznym" radzeniu sobie z PRL-em po godzinie 18.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama