Zmiany w organizacji ruchu na Piłsudskiego, św. Jadwigi i kładce Piaskowej

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2019-11-08 16:09
A|A|A

fot. ZDiUM

Piłsudskiego - prace torowe przy zwrotnicy

W dniach 9 - 10 listopada na ulicy Piłsudskiego (przy budynku NOT) będzie prowadzona naprawa zwrotnicy tramwajowej (wymiana napędu i ogrzewania). Roboty obejmą odcinek toru w relacji od ulicy Świdnickiej do Dworca Głównego i ulicy Stawowej. Przez sobotę i niedzielę tramwaje linii 0L, 2, 5, 11, 15, 31 i 32 będą kursowały objazdami.

Jak informuje Wydział Transportu UM, tramwaje linii 0L od placu Jana Pawła II zostaną skierowane objazdem przez ulicę Podwale, Świdnicką, Teatralną, Kołłątaja, Peronową, Borowską, Glinianą i Hubską do ulicy Pułaskiego.

"Dwójka" jadąca z pętli Krzyki w kierunku pętli Biskupin pojedzie objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką i Teatralną do ulicy Piotra Skargi. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 5 jadące z pętli Oporów w kierunku pętli Księże Małe zostaną skierowane objazdem od placu Legionów przez plac Orląt Lwowskich, ulicę Podwale, Świdnicką i Teatralną do ulicy Piotra Skargi. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

"Jedenastka" jadąca z Cmentarza Grabiszyńskiego w kierunku pętli Kromera pojedzie objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 15 jadące z pętli Poświętne w kierunku pętli Park Południowy pojadą objazdem od ulicy Kazimierza Wielkiego przez ulicę Widok, Teatralną, Kołłątaja i Peronową do ulicy Borowskiej. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje linii 31 i 32 jadące ze Stadionu Wrocław i Kozanowa w kierunku Gaju zostaną skierowane objazdem od placu Jana Pawła II przez ulicę Podwale, Świdnicką, Teatralną, Kołłątaja i Peronową do ulicy Borowskiej. W kierunku przeciwnym trasa pozostanie bez zmian.

Tramwaje ww. linii powrócą na swoje stałe trasy przejazdu w dniu 11 listopada 2019 roku (poniedziałek).

św. Jadwigi, most Piaskowy i św. Ducha - ograniczenia w ruchu tramwajowym, kołowym i parkowaniu

W związku z planowaną na niedzielę 10 listopada realizacją zdjęć do filmu "Dom pod Dwoma Orłami", na ulicy św. Jadwigi oraz moście Piaskowym w godzinach 14:00-24:00 obowiązuje zakaz ruchu kołowego i tramwajowego, i w związku z tym planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 8, 9, 11, 17 i 23.

Ruch pieszy i rowerowy będzie się odbywał przy ręcznym sterowaniu pracowników ochrony obecnych na planie filmowym.

Na ulicy św. Ducha będzie wyłączony z ruchu pas do jazdy prosto/prawo, a parking przed gmachem Uniwersytetu dostępny wyłącznie dla ekipy Kosmos Film (zakaz parkowania dla pojazdów indywidualnych). Dojazd do hotelu Tumskiego i ulcy Staromłyńskiej będzie realizowany wyłącznie od strony placu Bema.

Jak informuje Wydział Transportu UM, tramwaje jadące w kierunku Karłowic, Sępolna czy pętli Kromera zostaną skierowane objazdem od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do place Bema.

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 8,11 i 23 jadące w kierunku pętli Tarnogaj, Cmentarz Grabiszyński czy Pilczyce będą kursowały objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju i plac Społeczny do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanków "Hala Targowa" i "pl. Nowy Targ".

Natomiast tramwaje linii 9 lub 17 jadące w kierunku Parku Południowego lub Kleciny, będą kursowały objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju i plac Społeczny do placu Dominikańskiego z pominięciem przystanków "pl. Bema", "Hala Targowa" i "pl. Nowy Targ".
Tramwaje ww. linii powrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez Most Piaskowy w dniu 11 listopada 2019 roku (poniedziałek).

Kładka Piaskowa - remont pomostu

Przynajmniej do końca roku kładka Piaskowa będzie nieczynna dla ruchu pieszego i rowerowego.
W tej chwili wykonawca przygotowuje się do jej zamknięcia montując wygrodzenia.

Powodem utrudnień jest wymiana nawierzchni pomostu, gdyż przez 17 lat użytkowania uległ znacznemu wyeksploatowaniu.

Deski pokładu są wykonane z naturalnego drewna, utraciły stabilność mocowania i mają wiele odkształceń.

Nie można ich już przymocować do podłoża w sposób uniemożliwiający ich przesuwania i powstawania szczelin.

Kładka została wybudowana w roku 2002, ma 109 m długości i 3,19 m szerokości.
Wykonawcą prace jest firma Radpol, koszt wymiany nawierzchni pomostu to 237 000 zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama