Marciniak w Pantomimie, Chłopi w AST, Sprzedam i Be Together w Piekarni, sezon we Współczesnym, premiera w Polskim, Jazztopad (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-11-12 22:00 | Zmodyfikowano: 2019-11-12 22:00
A|A|A

Ewelina Marciniak - reżyserka jubileuszowej premiery Wrocławskiego Teatru Pantomimy (to już 29 listopada). Spektaklem 'Where Do We Go from Here" artystka powraca do Wrocławia, gdzie zrealizowała kilka przedstawień w kilku teatrach. Na czele ze 'Śmiercią i dziewczyną' (Teatr Polski) oraz 'Szantażem' (Teatr AST). Przypomnijmy, że Ewelina Marciniak pochodzi z Kudowy. Wraz z nią autorka tekstu i choreografka Natasza Moszkowicz.

Tegoroczni dyplomanci Akademii Sztuk Teatralnych w najbliższy weekend pokazują swój dyplom. W reżyserii Sebastiana Majewskiego. Będą to - uwaga - 'Chłopi' wg Reymonta. O tym, trzeba przyznać: zaskakującym, tytule opowiedzą: Agata Harat i Tomasz Ostach.

Katarzyna Łęcka - reżyserka premiery w Teatrze Polskim we Wrocławiu. 'Smutki tropików' Mateusza Pakuły (scenografia mistrza Pawła Dobrzyckiego) zobaczymy w weekend na Świebodzkim.

Małgorzata Szczerbowska - aktorka i dramatopisarka, która wkrótce (23 listopada) w Piekarni zaprezentuje autorskie 'Sprzedam', inaugurując w ten sposób sezon off-u na tej obiecującej nowej wrocławskiej scenie. Zrealizowany wraz z Szymonem Kaczmarkiem spektakl o kobiecie, Polce i życiu w Polsce został przygotowany w ramach rezydencji artystycznej Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Paulina Anna Galanciak odwiedzi nas z powodu finału kolejnej edycji integracyjno-artystycznego projektu Be Together. Do obejrzenia również w Piekarni 18 listopada. Wcześniej otworzy się wystawa w BWA Studio.

[tę część powtarzamy w środę od 9:00]

Wieczór z Kulturą. Na początek rozmowa z Markiem Fiedorem, dyrektorem Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

W drugiej części programu Piotr Turkiewicz i zaczynający się w tym tygodniu Jazztopad.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach smartfonowych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama