Były piłkarz Śląska Wrocław dostał nietypową ofertę pracy

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2019-11-13 18:20
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

Spotkanie Bundesligi odbyło się 2 listopada na stadionie Unionu. Gospodarze wygrali 1:0. Gdy po ostatnim gwizdku sędziego nagle na murawę usiłowała się wedrzeć grupa zamaskowanych pseudokibiców Unionu, Gikiewicz jako pierwszy zareagował. Podbiegł do nich i gestami oraz okrzykami zmusił ich do wycofania się na trybuny.

- Polska firma ochroniarska zaproponowała mi kontrakt marketingowy. Ale to nie moja branża - powiedział 32-letni bramkarz na łamach gazety "Sport Bild".

Były zawodnik m.in. Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław dodał, że wydarzenia z derbów Berlina nie były dla niego szokujące. - W Polsce jest pod tym względem o wiele gorzej niż w Niemczech. To jest chore - zaznaczył.

Ze statystyk na oficjalnej stronie Bundesligi wynika, że Gikiewicz obronił najwięcej strzałów ze wszystkich bramkarzy w najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec. Zatrzymał uderzenia 46 razy, o trzy więcej niż zajmujący ex aequo drugie miejsce Yann Sommer z Borussii Moenchengladbach i Zack Steffen z Fortuny Duesseldorf.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama