Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (18.11-24.11)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-11-17 10:05 | Zmodyfikowano: 2019-11-17 10:05
A|A|A

Jesienny Cross na Szańcu - to impreza, która w najbliższą sobotę 23 listopada odbędzie się we Wrocławiu. To indywidualne zawody w biegu przełajowym ze startu interwałowego. Uczestnicy na pofałdowany 6-kilometrowy dystans ruszać będą w 15-sekundowych odstępach. Trasa prowadzi ścieżkami Lasku Osobowickiego. Można pobiec także na krótszym, bo 2-kilometrowym dystansie. Start o godz. 11.00 przy tzw. "Szwedzkim szańcu" w Lesie Osobowickim. Zapisy będą przyjmowane także w dniu zawodów.

Półmaraton Górski „Orzeł”, czyli nowa impreza na mapie polskich biegów górskich odbędzie się 23 listopada w okolicy Ludwikowic Kłodzkich. Zawody będą jednocześnie finałem ATTIQ Ligi Biegów Górskich. Uczestnicy pokonają ok. 22 kilometrów po drogach leśnych i polnych. Start i meta w okolicy górskiego schroniska Orzeł, położonego nad przełęczą Sokolą. Zawodnicy ruszą na górską trasę w sobotę o godz. 10.00.

5 kilometrów będą mieć do pokonania uczestnicy Biegu Podchorążego, który 23 listopada rozegrany zostanie we Wrocławiu. To już 49. edycja imprezy, w której udział mogą wziąć nie tylko wojskowi. Miejscem rywalizacji będą ścieżki biegowe na terenie Akademii Wojsk Lądowych przy ul. Czajkowskiego. Udział w biegu jest bezpłatny. Do wejścia na teren Akademii niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego. Start zaplanowano na godz. 11.00. Limit uczestników to 400 osób. Podczas zawodów będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie małej Małgosi, która walczy z groźnym nowotworem dziecięcym.

W niedzielę 25 listopada 11. i ostatni już w tym roku etap akcji Prusice Biegają. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę ulicami Prusic. Chętni już tradycyjnie mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. W ostatnim biegu cyklu nie będzie prowadzony pomiar czasu, a jego wyniki nie będą wliczane do klasyfikacji generalnej. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o godz. 9.30.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama