Challenger Maia Open: udany początek tenisisty z Wrocławia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-11-20 18:05

Rywalami Polaków w 1. rundzie byli Romain Arneodo z Monako i Amerykanin Nicholas Monroe. Nasi tenisiści nie byli faworytami spotkania, ale zagrali bez respektu dla najwyżej rozstawionych rywali. Walków i Drzewiecki w inauguracyjnym secie przełamali przeciwników w czwartym gemie i dzięki temu wygrali premierową odsłonę. Monakijczyk i Amerykanin odpowiedzieli w drugiej partii, zdobywając breaka na 7:5. Losy starcia rozstrzygały się w super tie breaku, w którym Polacy wykorzystali trzeciego meczbola i zwyciężyli ostatecznie po 90 minutach gry 6:3, 5:7, 10-8.

W czwartkowym ćwierćfinale przeciwnikami Szymon Walkowa i Karola Drzewieckiego będą Rosjanie Tejmuraz Gabaszwili i Paweł Kotow.

Wrocławianin ma na koncie trzy wygrane challengery w grze deblowej. Rok temu wspólnie z Drzewieckiem triumfował w halowych zawodach we włoskiej Andrii.