Aluron znów lepszy. Nieudany rewanż siatkarzy z Lubina

Piotr Pietraszek, materiały prasowe | Utworzono: 2019-11-20 20:30

Lepiej mecz rozpoczęli Miedziowi. Po ataku i punkcie bezpośrednio z zagrywki Bartłomieja Lipińskiego goście prowadzili 2:1. Potem obie drużyny grały punkt za punkt i do stanu 8:8 żadnej z nich nie udało się zbudować wyraźnej przewagi. Przy serii Marcina Walińskiego i atakach Patryka Czarnowskiego gospodarze odskoczyli na 12:9 i o przerwę na żądanie poprosił trener Cuprum Marcelo Fronckowiak. Niewiele to jednak zmieniło w grze jego drużyny. Błędy w polu serwisowym pogłębiały dystans do gospodarzy, którzy odskoczyli na cztery punkty. Skutecznie grający zawiercianie systematycznie powiększali prowadzenie, a decydujący o wygranej w 1. secie punkt zdobył Grzegorz Bociek (25:17).

Na początku drugiej odsłony, podobnie, jak w inauguracyjnej partii, prowadzenie gościom dały punkty Lipińskiego. Lubinianie skromnym prowadzeniem nie cieszyli się jednak długo. Proste błędy własne m.in. w przyjęciu sprawiły, że przyjezdni przegrywali już 13:20. Zdekoncentrowało to najwyraźniej zawiercian, bo stracili niemal całą przewagę i po asie serwisowym Miguela Tavaresa Rodriguesa Cuprum miało tylko dwa punkty straty (19:21). Wtedy nastąpiło jednak przebudzenie Aluronu i Miedziowi do końca seta zdobyli tylko jeden punkt. Gospodarze po ataku Nikołaja Penczewa wygrali drugą partię 25:20.

Trzecia odsłona zaczęła się od dobrych zagrywek Boćka i Marcina Walińskiego, po których podopieczni Marka Lebedewa prowadzili już 9:3. Lubinianie wciąż popełniali wiele błędów i byli tłem dla zawiercian. W efekcie po kontrataku Wojciecha Ferensa miejscowi prowadzili już 19:13. Dopiero wejście w pole serwisowe Robinsona Dvoranena poprawiło nieco grę w ekipie Cuprum. Zawodnicy trenera Fronckowiaka zdobyli trzy punkty z rzędu i doprowadzili do stanu 16:19. W końcówce dwukrotnie zagrywką zapunktował jednak najlepszy gracz spotkania - Grzegorz Bociek, a decydujący o zwycięstwie punkt na 25:19 dla gospodarzy zdobył Penczew.

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Grzegorz Bociek, Patryk Czarnowski, Marcin Kania, Michał Masny, Nikołaj Penczew, Marcin Waliński - Taichiro Koga (libero) - Arshdeep Dosanjh, Wojciech Ferens, Mateusz Malinowski.

Cuprum Lubin: Robinson Dvoranen, Bartłomiej Lipiński, Maksym Morozow, Przemysław Smoliński, Miguel Tavares Rodrigues, Jakub Ziobrowski - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Filip Biegun, Maciej Gorzkiewicz, Kamil Maruszczyk, Bartłomiej Zawalski.

MVP spotkania: Grzegorz Bociek (Aluron Virtu CMC Zawiercie).