Złotoryja: W dniu życzliwości zarażają optymizmem

Karolina Kurczab, jk | Utworzono: 2019-11-21 13:22 | Zmodyfikowano: 2019-11-21 13:23
A|A|A

fot. Marta Łuc

W rynku w Złotoryi zarażają dziś uśmiechem. Śpiewają wspólnie piosenki w języku esperanto, tańczą belgijkę, częstują przechodniów gorącą herbatą i rozdają naklejki z uśmiechami.

Jak co roku wolontariusze ze Stowarzyszenia Nasze Rio organizują Dzień Życzliwości. Jak tłumaczy Beata Makowska - jedna z organizatorek wydarzenia to jednak nie jedyne atrakcje.

- Jest karaoke, malowanie buziek, machanie chustą. Mimo tej brzydkiej pogody staramy się, żeby było naprawdę fajnie, kolorowo i ciepło. Bardzo pozytywnie reagują mieszkańcy już są przyzwyczajeni do tego, że my to robimy, bo to nie jest pierwszy raz. Oddają te uśmiechy, oddają "przytulasy", żywiołowo reagują.

Rozdają herbatę, watę cukrową i... pomarańczowe sznurówki, bo w tym roku Dzień życzliwości to także akcja STOP hejtowi, której symbolem jest właśnie przewiązana na nadgarstku sznurówka. W programie dziś także pokaz samoobrony i warsztaty nordic walking. Oprawą muzyczną wydarzenia zajęli się złotoryjscy seniorzy. Impreza potrwa do godziny 17.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama