Bezpłatne zajęcia sportowe dla legniczan. Przychodzą całe rodziny

Karolina Bieniek, GN | Utworzono: 2019-11-23 09:56 | Zmodyfikowano: 2019-11-23 10:01
A|A|A

fot. UM Legnica

Legniczanie całymi rodzinami będą ćwiczyć karate i poznawać elementy samoobrony. To bezpłatne zajęcia z cyklu "Dwie godziny dla rodziny". Chodzi o to, by zachęcać legniczan do aktywnego spędzania czasu z własnymi dziećmi, a te, pomysłem aktywnego weekendu, są zachwycone. Weronika przyznaje, że nie może się już doczekać rozpoczęcia zajęć:

- W tamtym tygodniu były zajęcia z piłki ręcznej, byłam z mamą. Była rozgrzewka, potem były różne berki, a na koniec był tor przeszkód. Dzisiaj się będzie działo, zajęcia z karate, będziemy przecinać na koniec deskę – mówi młoda legniczanka.

Koordynatorka projektu Gabriela Jednorał, była na pierwszych zajęciach z cyklu i przyznaje, że to świetny czas dla całej rodziny:

- Celem tego projektu jest też integracja rodzin, trzeba podjąć to wyzwanie: aktywnie ze swoim dzieckiem spędzić dwie godziny. Jest to dla niektórych naprawdę duże wyzwanie bardzo miło spędziłam czas ze swoją córką, bawiliśmy się świetnie, troszkę następnego dnia były zakwasy, ale poza tym rewelacyjnie – mówi Gabriela Jednorał. 

Jak tłumaczą koordynatorzy projektu, żadne umiejętności nie są wymagane, wystarczą jedynie chęci. Na kolejnych sześć spotkań zaplanowano między innymi także zajęcia taneczne, tenis i basen. Podczas zajęć odbywają się też badania otyłości metodą tanity.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama