Śląsk w półfinale Pucharu Ekstraklasy!

| Utworzono: 2009-03-30 20:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Trzybramkowa zaliczka przed rewanżem stawiała zespół Śląska w roli faworyta do awansu. Trener Tarasiewicz nie zamierzał jednak ryzykować i wystawił do gry najlepszych piłkarzy. Z podstawowego składu nie wystąpili tylko pauzujący za kartki Sebastian Mila i kontuzjowany Antoni Łukasiewicz.

Mecz był wyrównany, choć pierwsze groźne sytuacje stworzyli gospodarze. Bramkę zdobył jednak Śląsk. W 37. minucie po akcji lewą stroną Mariusz Pawelec zagrał na wolne pole do Sebastiana Dudka, a pomocnik wrocławian ładnym strzałem zza pola karnego strzelił jedyną w tym meczu bramkę.

Śląsk powinien ten mecz wygrać wyżej. W 87. minucie po faulu na Przemysławie Łudzińskim arbiter podyktował rzut karny. Niestety, już po raz trzeci w czterech ostatnich meczach wrocławianie nie wykorzystali jedenastki! Tym razem pomylił się Krzysztof Ulatowski, który strzelił lekko i czytelnie.

W półfinale Śląsk zmierzy się z ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy Polonią Warszawa i Arką Gdynią. W pierwszym meczu 2:0 wygrał zespół z Pomorza.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)