Samorządowcy z jeleniogórskiego apelują do rządu o pieniądze

Piotr Słowiński, KM | Utworzono: 2019-11-25 13:32 | Zmodyfikowano: 2019-11-25 13:39
A|A|A

fot. creative commons 0

- Sama oświata w Kamiennej Górze będzie kosztowała około 25 milionów złotych - mówi burmistrz Janusz Chodasewicz:

Wydatki na oświatę wzrosną w Kamiennej Górze z 20 do 25 milionów złotych, a program inwestycyjny zostanie zmniejszony z 35 do 25 milionów złotych, a i tak samorząd chce wspomóc się kredytem. W Bolesławcu samorząd rezygnuje z programu zwolnienia mieszkańców z podatków od nieruchomości. Prezydent miasta Piotr Roman mówi, że nie da się go dłużej utrzymywać:

Samorządy, jak zapewniają ich włodarze, bez wzmocnienia finansowego stracą impet inwestycyjny i nie będą w stanie sprostać rosnącym wymaganiom mieszkańców.

Przewodniczący konwentu wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starostów regionu jeleniogórskiego Olgierd Poniźnik mówi, że w przypadku jego Gryfowa z budżetu zniknie kilka milionów złotych, kilkamilionów kluczowych dla rozwoju miasta:

Samorząd nie będzie mógł wyremontować kilku ulic, dachów czy chodników. W podobnej sytuacji znalazło się wiele innych miast. Niektóre, jak Bolesławiec, ograniczają zwolnienia podatkowe dla mieszkańców, znosząc zupełnie zwolnienie od podatku od nieruchomości.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama