Niepubliczne przedszkole w Wałbrzychu w tarapatach?

Bartosz Szarafin, d | Utworzono: 2019-11-26 13:50 | Zmodyfikowano: 2019-11-26 13:52
A|A|A

(fot. Bartosz Szarafin)

Cecylia Pałka, dyrektor placówki, jest zaskoczona decyzją miasta.

Zdaniem dyrekcji placówki, przez blisko 20 lat przedszkole było stale remontowane i odświeżane. Ma własną kuchnię i ekologiczną kotłownię. Wymieniono stolarkę okienną, a wszystkie remonty konsultowano z właścicielem budynku. Dyrekcja wiedziała o planach rewitalizacji, jednak miały one dotyczyć jedynie termomodernizacji.

Prezydent Roman Szełemej ma odmienne zdanie: - Obiekt jest w kiepskiej kondycji

Rodzice zapowiadają walkę o przedszkole.

Na czas remontu przedszkole, które prowadzi obecnie 7 grup, musi opuścić budynek. Inwestycja potrwa co najmniej 2 lata. W Wałbrzychu nie ma obiektu, do którego można by przenieść działalność.

Po zakończeniu remontu niewykluczone, że przedszkole powróci. Nie ma jednak gwarancji, że będzie to "SIÓDEMKA", do której rodzice chętnie oddawali swoje dzieci.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ota
2019-11-28 10:41:43
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co za bzdury Pani wypisuje, nauczycielka która jest najbardziej oddana dzieciom. Moje dwie córki wychowała. Dzieci ją kochają. Kalumnie na kogoś łatwo rzucić , opinię zszargać można szybko. Wstydzić się Pani powinna.
~Mama
2019-11-27 19:37:12
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -2
Bardzo dobrze się stało może w końcu zmienia nauczycieli jeśli powrócą .No i odejdzie na emeryturę bodajże pani Iwonka która już straciła wenę do zabawy i nauki maluszków a wręcz działa przeciwnie moje dziecko tylko jak słyszało jej głos to bało się pójść do sali nie wiem czym dokładnie uraziła do siebie bo dziecko było zbyt małe zeby powiedzieć co dokładnie się działo -zmienione przedszkole i całkiem inne dziecko z chęcią chodzi nie ucieka a najważniejsze nie wpada w histerie także będzie to ochrona dla innych maluszków i nieświadomych rodziców
~Ojciec
2019-11-27 18:05:58
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak tak można? Super. Przedszkole z własną kuchnią ,super personelem i mega lokalizacją! Co dalej z uczeszczajacymi tam dzieci? Mają iść do przedszkola obok ? W którym na dzień dobry czuć woń wilgoci i grzyba na ścianach? A może na Limanowskiego gdzie walka z wszawicą to już normalka? Dlaczego zamyka się najlepsze przedszkole w Wałbrzychu do którego dzieci chętnie chodzą i czują się jak w domu. Słabo
~Czarny
2019-11-27 16:42:10
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Peo macz w tym paluchy
~Katarzyna
2019-11-27 14:23:59
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
To jest przedszkole z tradycjami. To jest przedszkole nie tylko z 20 letnią tradycją. Tam było przedszkole od zawsze. Cała moja trzypokoleniowa rodzina tam uczęszczała, począwszy od mojego ojca a skończywszy na moich dzieciach. Trzyma wysoki standard, poziom, dzieciaki są świetnie przygotowane do szkoły. To przedszkole stanowi ogromną konkurencję dla pozostałych i dlatego jest pewnie solą w oku, bo Pan prezydent nie zarabia, ponieważ jest to przedszkole prywatne. Jestem zniesmaczona i jako rodzic, który jest wdzięczny za bardzo dobrą opiekę, przyłącze się do protestu. Razem z moim ojcem, ciotkami, kuzynostwem.
~Sal
2019-11-27 13:53:48
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 1
A może warto zorganizować spotkanie rodziców, dyrekcji i Pana prezydenta? Warto rozmawiać. Zostało 8 miesięcy na znalezienie rozwiązania. Mediacja jest u nas mocno niedocenianym narzędziem rozwiązywania konfliktów. Do przedszkola mam sentyment bo jestem jego absolwentką:-) widzę, że obecnie- co poświadcza tablica przedszkole na medal - jest to świetne przedszkole. Tym bardzie warto rozmawiać dysponując takim argumentem! Trzymam kciuki za utrzymanie tej placówki.
~nooo
2019-11-27 13:30:54
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
szkoda tylko, że dyrektorka nadal zapisywała dzieci, wiedząc jaka jest sytuacja i jak nikłe szanse na znalezienie innego lokalu... Rodzice nic nie wiedzieli! Tak nie powinno się postępować z dziećmi.
~Ola
2019-11-27 11:04:48
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Chodzili tam moi bracia, ja i moja córka. Chciałam zapisać syna nawet z dyrekcja już rozmawiałam, że nie widzę innego przedszkola dla mojej pociechy oprócz naszej siódemki. Jak prezydent może spać spokojnie zamykając przedszkole z świetna lokalizacja na przeciwko szkoły podstawowej gdzie często dzieci przechodzą nie ma dla nich większych drastycznych zmian otoczenia. Jak prezdynet może spać spokojnie wiedząc, że jets problem z prz3dszkolami, a mimo to zamyka najlepsze przedszkole w mieście. Nie będę głosować na tego człowieka ani na osoby, które będzie polecał. To już jest przegięcie wszelkich granic moralności. Jest mnóstwo rozwiązań nawet jak już chce remontować to może robić to stopniowa. Przedszkole w środku jest w doskonałej kondycji dyrektorka dba o bezpieczeństwo i jeżeli coś by ją niepokoiło z pewnością zostało by to szybko rozwiązane.
~Pauliana
2019-11-27 09:53:24
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pewnie chca zrobic miejsce na nową żabkę lub biedronke. Co tam dzieci. Przez ostatni czas tylko czytam ogloszenia zdezorientowanych mam, gdzie dziecko do przedszkola? Nikt juz nie bierze pod uwage że przedszkola powinny byc zlokalizowane przy najbliższym otoczeniu dzieci. Mam wrażenie że jedni podejmują takie decyzje nie patrząc w ogóle na drugiego czlowieka. Moim zdaniem skoro miasto chce zamknąć placowke, to powinno (wypadałoby) zaproponować cos zastepczego. Szkoda w cokolwiek inwestowac teraz bo wszystko z łatwością miasto odbiera. To jest smutne.
~Roza
2019-11-27 07:04:59
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szkoda przedszkola ja da niego chodzi) a. W latach 70 miło wspominam. Najlepiej wszystko pozamykać nie myśleć o dzieciach. Co komu ono przeszkadza. Nie rozumiem tej polityki. Moje dzieci też chodziły do takiego przedszkola w Górach też zamki i były problemy. Tak nie powinno być na tym wszystkim dzieci cierpią.
~dziadzia
2019-11-27 07:03:37
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: -1
polityka prorodzinna panstwa
~Max
2019-11-27 04:07:26
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pajac likwiduje wszystkie prywatne przedszkola żeby miejskie mialy ,obłożenie 100%.
~Noname
2019-11-27 03:28:45
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -5
Bardzo dobrze, mam nadzieję, że prezydent zostanie przy swoim. Dał właścicielce czas, mogła poszukać innego obiektu a nie płakać bez sensu i liczyć na to, że coś wymusi jak tupnie nóżka...
~Kajka
2019-11-27 00:34:09
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panie Prezydencie dzieci są najważniejsze, są naszą przyszłością, musimy o nie dbać. A Pan co? Kopa i róbcie co chcecie? Dlaczego niszczy Pan najlepsze przedszkole w tym biednym mieście? Jakie pobudki Panem kierują, bo nie wierzę w remont wewnątrz. Jak było by tak źle, to nasze dzieci nie mogłyby tam przebywać. Ale my rodzice na codzień widzimy jak przszkole wygląda. Jest wyremontowane, wyposażone, więc o co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Będziemy pamiętać przy następnych wyborach.
~Miska
2019-11-26 22:52:16
z adresu IP: (80.233.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mam 30 lat i chodziłam tam juz W WIEKU 5 LAT. Jak oni mogą to zrobić najlepsze przedszkole i najlepsza P. Cecylia.. nie róbcie tego dzieciom. Zawsze rujnuje to co dobre a gówna zostawią!!!????????????????????????????????
~Ala
2019-11-26 22:39:16
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mam 25 lat. A chodziłam tam do popołudniowej grupy. Nie wyobrażam sobie żeby tam miało nie być przedszkola....
~Mama
2019-11-26 22:10:44
z adresu IP: (94.172.xxx.xxx)
Ocena: 4
Dla kilkulatka przedszkole jest prawie o całym światem. Tu nawiązuje swoje pierwsze przyjaźnie, przeżywa pierwsze sukcesy i porażki. Czy Władze Wałbrzycha naprawdę chcą pozbawić nasze dzieci bezpieczeństwa? W tym przedszkolu dzieci otoczone są opieką i przede wszystkim są szczęśliwe. Będziemy pamiętać przy okazji najbliższych wyborów.
~Lulu
2019-11-26 21:56:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ludzie to my glosowalismy na tego drgania, który robi wszystko dla siebie żeby znowu zabłysnąć, ludzie to tylko kolejne głosy a później się z nami nie liczy, taki jest Prezydent Miasta Wałbrzycha kawał hmm
~Zoska
2019-11-26 21:52:33
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Porażka !!! Zamiast pomóc rodzicom w wychowywaniu i kształceniu dzieci to lepiej utrudniać im życie. ..
~MEJ
2019-11-26 21:13:45
z adresu IP: (185.25.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy ktoś zastanowił się nad dobrem dzieci..czy w tym kraju liczy się tylko kasa co mają zrobić mamy chcące pracować i jak odbiorą zmiany otoczenia małe dzieci . Może weźmie górę dobro dziecka Panie Prezydencie będziemy walczyć o nasze dzieci w tym dobrym przedszkolu
~Kat
2019-11-26 21:08:05
z adresu IP: (46.227.xxx.xxx)
Ocena: 2
Porażka.Pezedszkole które działa od wielu lat ma opuścic budynek I co ?gdzie ci rodzice 170 dzieci maja znaleść dla nich miejsce???
~Mama2
2019-11-26 20:40:44
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jak można zamykać jedno z najlepszych przedszkoli w Wałbrzychu!!!!! Paranoja!!!!
~Mama
2019-11-26 20:37:02
z adresu IP: (94.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Po trupach do celu. Nie liczy się nawet z dziećmi.
~Walden
2019-11-26 20:34:02
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 5
Czyściciel kamienic