Ważna wygrana Zagłębia Lubin

WK, mat. prasowe | Utworzono: 2019-11-27 21:53

W 11. minucie oba zespoły miały po dwie bramki i w pierwszym kwadransie właśnie remis najczęściej widniał na tablicy wyników. Lubinianie wyszli na dwie bramki – 6:4, ale znów nie potrafili odskoczyć rywalom. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy był kolejny remis, tym razem 9:9 i o czas dla swojej drużyny poprosił Bartłomiej Jaszka. Miedziowi częściej byli na prowadzeniu, jednak w decydujących momentach nie potrafili postawić kropki nad i, przez co rywale zmniejszali straty. W samej końcówce gospodarze zagrali już uważniej i skuteczniej, dzięki czemu do przerwy prowadzili 12:10.

Miedziowi w końcu wyszli na 3-bramkowe prowadzenie. 13:10 było po atomowym rzucie Romana Chychykalo. Osiem minut po zmianie stron o czas poprosił szkoleniowiec gości, gdyż Zagłębie zaczęło się rozpędzać. Bardzo duży udział miał w tym Marcin Schodkowski, który bronił na poziomie 60%! Wybrzeże się starało, ale to Zagłębie nadawało ton grze i prowadziło 3-4 bramkami. Dziesięć minut przed końcem było 20:15 dla gospodarzy, którzy mieli wszystko w swoich rękach... i głowach. Lubinianie nie wypuścili szansy na wygraną i grali swoje do końcowej syreny. Zagłębie zwyciężyło zasłużenie, prowadząc przez niemal całe spotkanie.

- Bardzo dobrze czułem się dzisiaj w bramce i chyba można powiedzieć, że ten mecz był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym moim w barwach Zagłębia. Gratulacje należą się też chłopakom, którzy w obronie wykonali kawał dobrej roboty. Bardzo im za to dziękuję – mówił po starciu Marcin Schodowski.

MVP meczu: Marcin Schodowski (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Torus Wybrzeże Gdańsk 24:19 (12:10)

Zagłębie
: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 3, Mrozowicz, Pawlaczyk, Gębala 4, Sroczyk 2, Tokaj 4, Pietruszko 1, Marciniak 2, Hajnos 2, Kupiec, Adamski, Drobiecki 2, Chychykalo 4.
Torus Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Powarzyński 1, Oliveira 2, Pieczonka, Bednarek, Sulej, Prymlewicz 3, Papaj 4, Komarzewski 1, Wróbel 5, Salacz 2, Adamczyk, Gajek, Janikowski 1, Didyk.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.