Co najmniej 30 proc. pacjentów w polskich szpitalach jest niedożywionych

Elżbieta Osowicz, mh | Utworzono: 2019-11-29 15:05 | Zmodyfikowano: 2019-11-29 15:05
A|A|A

fot. Facebook

To za sprawą działającego od 10 lat Ośrodka Żywienia Klinicznego. Poradnia powstała w Wojewódzkimi Szpitalu Specjalistycznym im. Gromkowskiego we Wrocławiu i pomogła już tysiącom chorych.

Jak podkreśla dr Anna Zmarzły każda niezamierzona utrata wagi to powód do niepokoju, a przynajmniej do zainteresowania się co jest tego przyczyną. We wrocławskim ośrodku chorzy przechodzą dokładne badania, są pod opieką specjalistów i dietetyków. Czasami potrzebna jest hospitalizacja innym razem wystarczą wizyty ambulatoryjne i szkolenie.

Program realizowany w Ośrodku Żywienia Klinicznego finansowany ze środków Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego przeznaczony jest dla dorosłych chorych niedożywionych lub z ryzykiem niedożywienia, mogących odżywiać się drogą doustną. Obecnie to jedyna w Polsce możliwość bezpłatnego wsparcia dla ambulatoryjnych chorych z niedożywieniem lub ryzykiem jego rozwoju, którzy wymagają indywidualnego wsparcia żywieniowego, bez względu na przyczynę niedożywienia:

Do poradni może zgłosić się bez skierowania każdy dorosły pacjent z niezamierzoną redukcją masy ciała (co najmniej 10% wyjściowej masy ciała), niezależnie od przyczyny, który może jeść drogą naturalną i nie przebywa w stacjonarnej jednostce służby zdrowia. Wcześniej jednak należy się zarejestrować telefonicznie, gdzie zostanie pacjentowi udzielona lekarska porada żywieniowa. Wymagane są również podstawowe badania laboratoryjne, analiza żywieniowa i analiza składu ciała. Pacjenci potrzebujący kilku porad żywieniowym będą mieli wyznaczone terminy wizyt kontrolnych.

Rejestracja telefoniczna, codziennie od 8:00 do 10:00, pod nr 71 395-76-20.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama