Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (2.12-8.12)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-12-01 11:25 | Zmodyfikowano: 2019-12-01 11:25
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Mikołajkowe bieganie w regionie rozpocznie się już w piątek 6.12 w Gryfowie Śląskim. Tego dnia rozegrany zostanie jubileuszowy 10. Mikołajkowy Cross Gryfitów. Na imprezę składa się 20 biegów dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży na dystansie od 100 do 1000 metrów. Pierwszy start o godz. 12.00 przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim.

7 grudnia odbędzie się Piastowski Bieg Mikołajkowy we Wrocławiu. Miejscem rywalizacji na 10-kilometrowym, crossowym dystansie będą uliczki i ścieżki Biskupina. Można także wystartować w rekreacyjnym Biegu Rodzinnym na kilometrowej trasie. Zgłoszenia przyjmowane będą także w dniu zawodów. Start biegu głównego w sobotę o godz. 11.00 z alejki na końcu ul. Malczewskiego.

Przed nami kolejna odsłona przełajowego biegania we Wrocławiu. Trzeci etap ogólnopolskiego cyklu City Trail odbędzie się w sobotę 7 grudnia. Uczestników jak zwykle czeka rywalizacja na 5-kilometrowej trasie. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Początek o godz. 11.00 na boisku w Lesie Osobowickim.

Można jeszcze wziąć udział w imprezie Radia Wrocław pod hasłem "W pogoni za Świętym Mikołajem". Bieg odbędzie się w niedzielę 8 grudnia na radiowej ścieżce we wrocławskim Parku Tysiąclecia. Najmłodsi będą mogli pobiec w mikołajowym Biegu Krasnala. Zapisy do tej rywalizacji w dniu zawodów od godz. 9.00. Start biegu głównego na 3,5 kilometra o godz. 11.00. Na uczestników czeka ciepły poczęstunek oraz dodatkowe mikołajkowe niespodzianki na trasie. Zapisy TUTAJ

Bieganie pod patronatem brodatego świętego odbędzie się także 8 grudnia w Prusicach. Tego dnia wystartuje tradycyjny Bieg w Poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Dystans do pokonania to 5 kilometrów na atestowanej, płaskiej i szybkiej trasie. Start i meta w Rynku w Prusicach. Początek rywalizacji o godzinie 14.00.Charytatywna impreza sportowa odbędzie się 8 grudnia w Brzegu Dolnym. Już po raz szósty rozegrany zostanie tam Cross Mikołajkowy. Uczestnicy mogą pobiec przełajową trasą na 5 kilometrów lub pomaszerować na 4 kilometry z kijkami do nordic walking. W programie także rywalizacja dla najmłodszych. Udział w imprezie jest bezpłatny. Podczas zawodów zbierane będą fundusze na rehabilitację Mai Smolińskiej. Każda osoba, która weźmie udział w zbiórce otrzyma czapkę Mikołaja, która będzie symbolicznym dopuszczeniem do startu. Początek rywalizacji o godz. 11.00 przy kompleksie sportowym Rokita w Brzegu Dolnym. Zapisy drogą internetową lub na miejscu zawodów.

Międzybórz zaprasza wszystkich miłośników biegania oraz nordic walking do udziału w drugiej edycji Biegu Mikołajów. Impreza odbędzie się 8 grudnia. W programie bieg główny na 10 kilometrów oraz marsz z kijkami na o połowę krótszym dystansie. Trasa prowadzi drogami asfaltowymi i gruntowymi. Start o godz. 11.00 z Rynku w Międzyborzu.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama