Pierwszy mecz na remis. Lechia-Śląsk 1:1

| Utworzono: 2009-02-28 19:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk rozpoczął pierwsze w tym roku spotkanie bardzo spokojnie. Piłkarze Lechii Gdańsk próbowali przejąć inicjatywę, ale ich ataki były mało skuteczne. Zespół Ryszarda Tarasiewicza ruszył do ataku po dziesięciu minutach, a po kwadransie gry mógł prowadzić 1:0. Świetnie do Janusza Gancarczyka podawał Sebastian Mila, ale niezwykle szybki pomocnik Śląska nie wykorzystał doskonałej okazji.

Ta sytuacja wyraźnie podrażniła gospodarzy, którzy coraz śmielej zaczęli atakować. Niewiele z tego jednak wynikało, bo bezbłędnie grali wrocławscy obrońcy Piotr Celeban i debiutujący w zespole Jarosław Fojut. Para młodych stoperów grała ze sobą po raz pierwszy, ale zaprezentowała się znakomicie.

Do przerwy Lechia próbowała jeszcze zaskoczyć Wojciecha Kaczmarka strzałami z dystansu, ale bramkarz Śląska był bardzo pewny.

W drugiej połowie do ataku ruszyli wrocławianie. I już siedem minut po przerwie wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Sebastian Mila, a w polu karnym przez nikogo niepilnowany  Jarosław Fojut pewnie umieścił piłkę głową w siatcę.

Minutę później losy meczu mogły być rozstrzygnięte. Mila fantastycznie podał do wychodzącego na czysta pozycję Przemysława Łudzińskiego, ale napastnik Śląska przegrał pojedynek z golkiperem Lechii.

Wrocławianie wciąż atakowali, ale coraz mniej skutecznie. Z czasem to gospodarze przejęli inicjatywę i konsekwentnie dążyli do wyrównania. Ich akcje były jednak niedokładne, więc sprawę w swoje ręce wziął Maciej Kowalczyk. W 76. minucie, po indywidualnej akcji, napastnik Lechii strzelił mocno i precyzyjnie z 18. metrów. Bramkarz Śląska był bez szans.

Do końca spotkania już żaden z zespołów nie stworzył klarownej sytuacji do zdobycia bramki i mecz zakończył się remisem 1:1.

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Kowalczyk 76'    -  Fojut 52'

Lechia: Kapsa, Pęczak, Cvirik, K.Bąk, Mysona, M.Kaczmarek (64' Wiśniewski), Surma, Wołąkiewicz (64' Kasperkiewicz), Rogalski, Buzała (79' Rybski), Kowalczyk.

Śląsk: W.Kaczmarek, Wołczek, Fojut, Celeban, Pawelec, M.Gancarczyk (73' Szewczuk), Łukasiewicz, Mila, J.Gancarczyk (60' Klofik), Ulatowski, Łudziński.