Pierwsze w sezonie zwycięstwo lubinian przed własną publicznością

Piotr Pietraszek, mat. prasowe | Utworzono: 2019-12-06 20:05 | Zmodyfikowano: 2019-12-06 20:05
A|A|A

fot. ks.cuprum.pl

Spotkanie z zespołem, który do tej pory nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa, od początku przebiegało po myśli Miedziowych. Po pierwszych wyrównanych wymianach, dwa ataki Maksima Marozau dały lubinianom prowadzenie 8:6. Problemy swoimi serwisami rywalom sprawiał Przemysław Smoliński i przy stanie 13:10, o czas poprosił trener Przemysław Michalczyk. Po powrocie na parkiet gospodarze utrzymali jednak swoją skuteczność i po kolejnym punktowym bloku powiększyli przewagę do pięciu punktów. Mimo, że w końcówce straty odrobili przyjezdni (21:18) to decydujące akcje należały do podopiecznych trenera Marcelo Fronckowiaka, którzy wygrali inauguracyjną odsłonę 25:19.

Druga partia ponownie rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Chwila dekoncentracji po stronie gości, pozwoliła Cuprum odskoczyć na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Mocne zagrywki Miguela Tavaresa sprawiały coraz więcej problemów bydgoszczanom, dzięki czemu przewaga Miedziowych urosła do siedmiu punktów (15:8). Czas wzięty przez trenera bydgoszczan niewiele zmienił w obrazie gry jego podopiecznych. Nie do zatrzymania był Jakub Ziobrowski (19:11), a drugą odsłonę zakończył Bartłomiej Lipiński (25:16).

Trzeciego seta lepiej otworzyli siatkarze Visły, którzy zbudowali sobie dwupunktową przewagę (3:5). Wystarczyło jednak by w polu serwisowym zameldował się Jakub Ziobrowski i gospodarze szybko odzyskali prowadzenie (8:6). W kolejnych akcjach na środku siatki punktowali Marozau i Przemysław Smoliński. Po raz kolejny w środkowej fazie seta prowadzenie lubinianom swoimi zagrywkami dał Tavares. Na lewym skrzydle świetnie spisywał się natomiast Bartłomiej Lipiński, który był nie do zatrzymania dla rywali i otrzymał tytuł MVP spotkania. Do końca meczu lubinianie nie oddali już inicjatywy i wygrali pewnie 3:0, odnosząc tym samym pierwsze w sezonie zwycięstwo na własnym parkiecie.

Cuprum Lubin - Visła Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)

Cuprum Lubin: Maksim Morozau, Miguel Tavares Rordigues, Bartłomiej Lipiński, Przemysław Smoliński, Jakub Ziobrowski, Robinson Dvoranen - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Kamil Maruszczyk, Maciej Gorzkiewicz, Mateusz Sacharewicz, Filip Biegun.

Visła Bydgoszcz: Tomasz Kalembka, Toncek Stern, Jakub Urbanowicz, Janusz Gałązka, Piotr Lipiński, Jakub Peszko - Tomasz Bonisławski (libero) - Gonzalo Quiroga, Paweł Gryc, Dawid Woch, Kamil Szymura (libero).

MVP spotkania: Bartłomiej Lipiński (Cuprum).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama