Polskie biathlonistki na 13. miejscu w Szwecji

WK, PAP | Utworzono: 2019-12-09 07:12
A|A|A

fot. Polski Związek Biathlonu

Polska kadra biathlonistek zajęła 13. miejsce w sztafecie 4x6 kilometrów w ramach Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Biało-Czerwone wystąpiły w składzie Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk oraz Kinga Zbylut. Po pierwszej zmianie Polki zajmowały dopiero 19. miejsce. Jak okazało się po biegu, Gwizdoń zmagała się z problemami zdrowotnymi.

Trener Michael Greis wiedział o problemach Gwizdoń, ale nie miał zbyt wielkiego pola manewru, bo w Oestersund miał do dyspozycji tylko cztery zawodniczki. Postanowił wystawić ją na pierwszej zmianie. Na strzelnicy poradziła sobie nieźle, ale słabo - zwłaszcza na tle rywalek - wypadła w biegu.

 - W sztafecie kluczowa jest pierwsza zmiana. Nie można stracić kontaktu z czołówką. Tymczasem Magda miała problemy żołądkowe i to było powodem jej słabszej dyspozycji na trasie – oceniła Hojnisz-Staręga, która na swojej zmianie awansowała z dziewiętnastego na dziesiąte miejsce.

Po niej na trasie były jeszcze Kamila Żuk i Kinga Zbylut. Polki ostatecznie rywalizację skończyły na 13. pozycji, tracąc do triumfatorek z Norwegii ponad cztery minuty.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama