Dzieci w Legnicy ozdoby choinkowe tworzą... z miedzi

Karolina Bieniek, GN | Utworzono: 2019-12-22 07:58 | Zmodyfikowano: 2019-12-22 08:03
Dzieci w Legnicy ozdoby choinkowe tworzą... z miedzi - fot. Muzeum Miedzi
fot. Muzeum Miedzi

Dostali kawałek deski i długi miedziany drucik. W legnickim muzeum dzieciaki tworzą miedziane ozdoby choinkowe. A wszystko po to, by zapoznały się z surowcem i poznały sposoby jego wykorzystywania. Podczas warsztatów owijają miedziany drut wokół zamocowanych na specjalnej matrycy gwoździ. Uczniowie Zespołu Szkół w Gromadce nie spodziewali się, że miedź jest tak bardzo plastyczna:

- Robienie choinek przy pomocy miedzianych drutów, nie jest to trudne. Dużo się można nauczyć, jak robić z miedzi na przykład anioły i tak dalej. W tym momencie dostaliśmy zadanie zrobienia choinki, po prostu trzeba oplatać. Bardzo łatwe – mówią najmłodsi.

Organizatorzy przyznają, że takie warsztaty nie tylko pobudzają wyobraźnie najmłodszych, ale również są świetnym sposobem promowania regionu Zagłębia Miedziowego:

- Ozdoby choinkowe robimy, żeby dzieci zapoznały się z miedzią, że można coś z tego więcej zrobić niż jakieś części do kanalizacji, czy do wodociągu, że może coś być ładnego z tego, nie tylko przydatnego. To promowanie wśród młodzieży naszego okręgu, czyli Zagłębia Miedziowego - tłumaczy instruktor Marcin Sura.

Każde z dzieci podczas warsztatów otrzymuje specjalnie przygotowaną drewnianą matrycę. Ich zadaniem jest owinąć drucik wokół wbitych w matrycę gwoździ. Dzieci przyznają, że tworzenie ozdób z miedzi nie jest trudne i zapewniają, że stworzone przez nich ozdoby obowiązkowo trafią na choinkę.


 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.