Wędrowny zakład, seryjni poeci oraz bestsellery z wrocławskich bibliotek [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-12-21 11:27 | Zmodyfikowano: 2019-12-22 11:30

"Dzień dobry, prowadzę Wędrowny Zakład Fotograficzny. Jeżdżę od wsi do wsi, robię zdjęcia portretowe i drukuję je na miejscu. Zdjęcia są za darmo albo za coś do jedzenia. Lub za opowieść..." – tak przedstawiała się Agnieszka Pajączkowska, wrocławska kulturoznawczyni, twórczyni projektów fotograficznych, kulturalnych i edukacyjnych, absolwentka Instytutu Kultury Polskiej UW, która była naszym gościem po godzinie 16. Przez kilka lat prowadziła Wędrowny Zakład Fotograficzny – jeżdżąc 30-letnim volkswagenem T3 wzdłuż wschodniej granicy Polski, oferowała mieszkańcom wiosek wykonanie zdjęcia portretowego w zamian na jedzenie i opowieści . Efektem – poza portretami - jest reporterska książka, którą opublikowało Wydawnictwo Czarne. W tym roku Agnieszka Pajączkowska wraz z Aleksandrą Zbroją wydała jeszcze jedną książkę "A co wyście myślały? Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi".

W poprzek nie tam, w poprzek nie tu, poprzez stałą przelotność,

Wydłubaną niestałość, znikliwość szeroką jak suma dachów

– tak, tak po godzinie 17 było poetycko. A gościliśmy Macieja Meleckiego, czyli "seryjnegp poetę", którego książki "seryjnie" publikuje Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu. 

Po godzinie 18. dowiedzieliśmy się ilu czytelników, książek, komiksów, e-booków, czy audiobooków mamy (i ile przybyło) w 37. wrocławskich bibliotekach. O najważniejszych wydarzeniach i bestsellerach 2019 roku oraz planach na 2020 opowiedziała Anna Janus, wicedyrektor ds. merytorycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.