Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (30.12-5.01)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-12-29 21:35 | Zmodyfikowano: 2019-12-29 21:35

31 grudnia już po raz 35. wystartuje uliczny Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy. W jubileuszowej edycji imprezy uczestnicy będą mieć do wyboru tym razem dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Nowością jest także miejsce startu i mety, zlokalizowane przy Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej na ulicy 3 Maja. Nie zmieniają się natomiast inne elementy: trasa nadal posiada atest i wciąż nie brakuje na niej wymagających podbiegów. Dodatkową atrakcją będzie konkurs na najciekawszy i najbardziej wyjątkowy strój biegowy. Start trzebnickiego Biegu Sylwestrowego o godz. 12.00. W tym roku uczestnicy pobiegną dla 9-letniej Roksany, która walczy z nowotworem.

Koniec roku na sportowo będzie można świętować także w Jelczu-Laskowicach. 31 grudnia rozegrany zostanie tam 5. Bieg Sylwestrowy. W programie dwa dystanse: 5 i 10 km oraz rywalizacja nordic walking. Trasa atestowana i asfaltowa. Start o godz. 11.00 przy Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach.

Na biegowe powitanie Nowego Roku we Wrocławiu 1 stycznia zaprasza klub Zakochaj się w Bieganiu. Na wszystkich, którzy chcieliby się trochę poruszać po szaleństwach nocy sylwestrowej, czeka spontaniczny trening pod okiem Weroniki Machowskiej. W programie rozgrzewka, bieg na 6-8 kilometrów, ćwiczenia z wykorzystaniem miejskiej infrastruktury i rozciąganie. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zbiórka przy choince na wrocławskim Rynku o godz. 18.00.

W sobotę 4 stycznia kolejna odsłona przełajowego biegania we Wrocławiu, czyli czwarty etap ogólnopolskiego cyklu City Trail. Uczestników jak zwykle czeka rywalizacja na 5-kilometrowej trasie. Imprezie głównej towarzyszyć będą biegi dla dzieci i młodzieży. Początek o godz. 11.00 na boisku w Lesie Osobowickim.

Trwa 11. edycja Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Kolejny, czwarty już bieg cyklu rozegrany zostanie w sobotę 4.01 w Chocianowie. Uczestnicy będą mieć do pokonania 6 km na dwóch pętlach. Trasa jest przełajowa i prowadzi drogami polnymi oraz kostką brukową i chodnikową. Start o godz. 11.00 przy hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie.

W niedzielę 5 stycznia rusza ZiMNaR 2020, czyli kolejna edycja Jelczańsko-Oławskiego Zimowego Maratonu na Raty. Cykl składający się z siedmiu biegów potrwa do końca lutego. Inauguracja nastąpi w Chwałowicach. Uczestnicy pierwszego etapu będą mieć do pokonania 7 kilometrów na tamtejszej ścieżce biegowej Pętla Zabieganych, rozpoczynającej się przy ul. Polnej. W zawodach mogą wystąpić także miłośnicy nordic walking. Start o godz. 11.00.


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.