Bez zmian. Euro 2012 zorganizuje Polska i Ukraina

| Utworzono: 2008-09-26 20:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

"Zachowaliśmy sobie nadal prawo do zmiany gospodarza. Bardzo wiele zależy od budowy stadionów w Warszawie i Kijowie. Bez nich turniej się nie odbędzie. Poza tym oba kraje muszą budować drogi, modernizować lotniska, brakuje również hoteli" - dodał Platini.

Prezes PZPN dodał, że UEFA pozytywnie oceniła postęp przygotowań do ME. "Podkreślono, że pomiędzy lutym a wrześniem nastąpiła wyraźna poprawa. Nadal jednak istnieje zagrożenie w takich obszarach jak lotniska, hotele i centra pobytowe. W Polsce za bardzo ryzykowne uznano powstanie na czas stadionu w Chorzowie, a stadion w Warszawie określany jest jako inwestycja wysokiego ryzyka. Na Ukrainie lepiej jest ze stadionami, ale gorzej z pozostałą infrastrukturą".

UEFA zastrzegła sobie również prawo do zmniejszenia liczby miast, które będą organizować turniej. Minimum ustalono na sześć, a maksimum na osiem. Nie określono jednak liczby stadionów w  poszczególnych krajach.   

Podczas swych obrad UEFA potwierdziła również rozszerzenie z 16 do 24 liczbę drużyn, które brać będą udział w finałach mistrzostw Europy od 2016 roku.  

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama