Pekin: Smutek i łzy. Szczypioniści i siatkarze odpadli

| Utworzono: 2008-08-20 10:58 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Anna Jesień mimo najlepszego czasu w tym sezonie zajęła piąte miejsce w olimpijskim finale na 400 metrów przez płotki.

Miła niespodziankę sprawił Artur Noga, który był drugi w swoim półfinale i  awansował do finału olimpijskiego na 110 metrów przez płotki. Na plus także - Marcin Lewandowski, który zapewnił sobie udział w  półfinałowym biegu na 800 metrów.

Oczekiwaliśmy nieco więcej. Niestety nadal nie mamy medalu w kolejnym dniu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W finale rzutu młotem kobiet Anita Włodarczyk uzyskała 71 metrów i 65 centymetrów i zajęła 6 miejsce. Rozczarowała Kamila Skolimowska. Mistrzyni olimpijska sprzed 8 lat z Sydney spaliła wszystkie 3 próby i nie awansowała do ścisłego finału.

Ponadto dziś Marcin Lewandowski awansował do półfinału biegu na 800 m a w eliminacjach odpadł Paweł Czapiewski.

Na torze kajakarskim dwójka Paweł Baraszkiewicz i Wojciech Tyszyński wygrała wyścig półfinałowy kanadyjek jedynek na 1000 m i awansowała do finału. Marcin Grzybowski zajął czwarte miejsce w półfinale jedynek i odpadł z rywalizacji.

Kolejny dzień olimpijskich zmagań lekkoatletów zdominował wyczyn Jamajczyka Usaina Bolta, który zdobył drugi tytuł mistrza olimpijskiego. Bolt dokonał rzeczy rzadko spotykanej we współczesnym świecie lekkoatletycznym. Wygrał rywalizację najszybszych biegaczy zarówno na 100, jak i na 200 metrów, a do tego w obu przypadkach ustanowił
rekordy świata. Dziś Bolt przebiegł 200 metrów w czasie 19,30 sek.

Przypomnijmy, że do tej pory biało-czerwoni wywalczyli w Pekinie 8 medali - 3 złote, 4 srebrne i 1 brązowy.