Wrocławskie schronisko dla bezdomnych zwierząt szuka wolontariuszy

Beata Makowska, mh | Utworzono: 2020-01-19 07:10 | Zmodyfikowano: 2020-01-19 07:12
A|A|A

fot. Radio Wrocław

- W schronisku jest spora grupa wolontariuszy, ale teraz poszukiwane są osoby, które dysponują czasem nie tylko w weekend, ale także od poniedziałku do piątku - mówi Lidia Salata, dyrektor placówki:

Jednak wolontariat w schronisku to nie jest zabawa, ani też szansa, aby zrobić sobie zdjęcie z porzuconymi czworonogami. Wolontariusze powinni być pełnoletni i odpowiedzialni.

- Muszą mieć świadomość jak bardzo te zwierzęta potrzebują ich pomocy - dodaje Agnieszka Jurek - kiedyś wolontariuszka a dziś już pracowniczka schroniska:

- Nie chodzi tylko o spacer - dodaje Lidia Salata:

Dodatkowo wolontariusze szukają domów porzuconym czworonogom i prezentują je osobom, które w schronisku szukają czworonożnego przyjaciela:

Nabór na wolontariuszy trwa do końca stycznia. Wszystkie chętne osoby arkusz zgłoszeniowy znajda na stronie internetowej wrocławskiego schroniska.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Dir
2020-09-15 20:57:18
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bylem tam to jakas ibca szm.ta ..nowa wydakaca mi muwi ze mam rente za małą -1500 zł..A kiedy jej muwie ze kilka milionow ludzi zyje za tyle TO TA KU..WA UBLIŻYLA MI ŻE JESTEM NUEZRÒWNOWAŻONY PSYCHICZNIE..SPRAWE ZGLASZAM DO PROKURATURY I DO PREZYDEBTA WROCLAWIA!!!
~Dik
2020-09-15 20:51:46
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 0
syf brud hamska przyjmujaca..Wstretna nowa dyrektor..poprzednia byla fajna..a psy w kupach i po kupach chodzą...
~Tela
2020-09-15 20:50:28
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ohydna dyrektorka ta nowa Lidia ..poprzednia poszla na emeryture rok temu a byla ludzka i przyzwoita ..Znam tamta 30 lat!!! Kolejne to mlode niedoluki typu..hirurg..lekarka ktura nie umie ocenic czy pies widzi a ja umialam a lekarka nie jestem ..syf.smròd..psy taplaja sie w odchodach a miasto oieniadze im daje...Patologia...I 3 panowie na laweczce siedza..kierowca i inni a psy w guwnie sie taplają!!!
~kociara
2020-02-18 11:28:36
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Gdyby schronisko było otwarte dłużej niż do 16., to i w tygodniu znaleźliby się wolontariusze.
~Jane
2020-01-23 10:25:18
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -3
Super zmiana i dobra idea. Parę lat temu wielokrotnie prosiłam o taką możliwość, ale byłam odsyłana od jednej do drugiej osoby i nikt nie wyrażał zgody, albo było milion "ale" i w końcu to nie wypaliło. A teraz będzie można uszczęśliwić trochę zwierzaki, ludzi chętnych na pewno znajdzie się mnóstwo :)
~Wolontariusz
2020-01-20 13:40:57
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -2
Widzę ogłoszenie " Wrocławskie schronisko dla zwierząt szuka wolontariuszy". Myślę - co to się stało, że pani dyrektor Białoszewska zamiast zniechęcać do wolontariatu szuka wprost wolontariuszy? Nagle przestali jej przeszkadzać, wtrącać się w nie swoje sprawy? Skąd taka zmiana? A tu mamy nową panią dyrektor. Mam nadzieję, że będzie to prawdziwa dobra zmiana.
~bej
2020-01-20 08:21:41
z adresu IP: (77.65.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dlaczego wrocławskie schronisko boi się wolontariuszy młodocianych? Dlaczego boi się współpracy z organizacjami?
~działkowicz
2020-01-19 09:55:40
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wrocławskie schronisko dla bezdomnych zwierząt szuka wolontariuszy. Wielu bezdomnych mieszkających na działkach w altanach utrzymuje bezdomne psy i koty. Miasto powinno w pobliżu schroniska dla bezdomnych zwierząt zorganizować mieszkania dla bezdomnych wolontariuszy.