Pekin: Kolejny dzień bez sukcesów

| Utworzono: 2008-08-13 17:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po stronie plusów należy zapisać start łuczników. Jacek Proć ze Strzelca
Legnica
i Rafał Dobrowolski awansowali do 1/8 finału. Proć przy okazji ustanowił nowy rekord olimpijski. Z zawodami już w 1. rundzie pożegnał się Piotr Piątek.

Blisko awansu do półfinału był nasz badmintonowy debel - Robert Mateusiak i Michał Łogosz, który w ćwierćfinale po znakomitej walce przegrał z
utytułowanymi Duńczykami Paeskem i Rasmussenem 1:2.

Polscy tenisiści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do
ćwierćfinału olimpijskiego turnieju debla. Polacy pokonali Czechów - Martina
Damma i Pavla Viznera
w trzech setach - 1:6, 7:6 i 7:5. W ćwierćfinale Polacy zmierzą się ze Szwedami Simonem Aspelinem i Thomasem Johanssonem.

W pierwszym spotkaniu turnieju drużynowego tenisa stołowego Polki przegrały z reprezentacją Hong Kongu 0:3. Najlepiej zaprezentowała się Natalia Partyka, która stoczyła zacięty pojedynek z Tie Yan, ale ostatecznie przegrała 2:3. Jutro nasze zawodniczki zagrają z Niemkami.

W turnieju florecistów Sławomir Mocek odpadł w 1/8 finału przegrywając z
Chińczykiem Sheng Lei 5:14.

Szybko z turniejem zapaśniczym pożegnał się zawodnik Śląska Wrocław Julian Kwit, który w 1/8 finału kategorii do 74 kg przegrał z Białorusinem Alehem Michałowiczem 1:2. W zawodach judo Katarzyna Piłocik odpadła w 1/8  finału kategorii do 70 kg.

Pięściarz Łukasz Maszczyk pokonał w 1. rundzie kategorii do 48 kg Saidu Kardbo z Sierra Leone, a w podnoszeniu ciężarów ósmy był Krzysztof Szramiak w wadze do 77 kg.

Przemysław Niemiec zajął dopiero 34. miejsce w kolarskiej jeździe
indywidualnej na czas. Zwyciężył Szwajcar Fabien Cancellara.

W zawodach wioślarskich Julia Michalska awansowała do finału a nasza dwójka bez sternika Jarosław Godek i Piotr Hojka zajęła 14. miejsce.

W półfinałach kajakarstwa górskiego zobaczymy Agnieszkę Stanuch, a także Marcina Pochwałę i Pawła Sarnę.

Wreszcie wieści z pływalni. Paweł Korzeniowski był 6. w finale 200 m motylkiem, a Katarzyna Baranowska była 8. w finale 200 m stylem zmiennym. Otylia Jędrzejczak awansowała z czwartym wynikiem do jutrzejszego finału 200 metrów motylkiem. W eliminacjach odpadli - wrocławianka Agata Korc, mimo rekordu Polski na 100 m stylem dowolnym, Łukasz Wójt na 200 m stylem zmiennym oraz kobieca sztafeta 4 x 200 m dowolnym.

Na stąłe w kartach historii zapisał się amerykański pływak Michael Phelps zdobywając dwa złote medale w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym oraz w sztafecie 4x200 m st. dowolnym został najbardziej utytułowanym sportowcem w historii igrzysk olimpijskich. Phelps ma w dorobku jedenaście złotych medali olimpijskich i dwa brązowe. W igrzyskach w Pekinie już pięciokrotnie stanął na najwyższym stopniu podium.

Jutro m. in. nasi piłkarze ręczni zmierzą się o 4.45 z Brazylią, a siatkarze
zagrają o 8.30 z Serbią. W turnieju zapaśniczym wystartuje Artur Michalkiewicz ze Śląska Wrocław, no i oczywiście w finale 200 m motylkiem zobaczymy Otylię Jędrzejczak. Może w końcu doczekamy się medalu...