Kolarze CCC Team rozpoczęli w Australii sezon 2020

Piotr Pietraszek, CCC Team | Utworzono: 2020-01-21 19:30

Z dobrej strony na inauguracyjnym etapie pokazał się zwłaszcza Joey Rosskopf. Amerykanin z CCC znalazł się w ucieczce dnia i został uznany za najbardziej agresywnego zawodnika.

Odjazd zawiązał się po pierwszej premii sprinterskiej, na której peleton podzielił między siebie bonusowe sekundy. W ucieczce znalazło się czterech zawodników: oprócz Rosskopfa także Michael Storer (Team Sunweb), Dylan Sunderland (NTT Pro Cycling) i Jarrad Drizner (UniSA).

Kolarze ścigali się dziś na rundach o długości 30 km. Musieli je pokonać pięć razy. Podczas pierwszych 60 km maksymalna przewaga uciekinierów wyniosła 4 minuty. Później do pracy wzięły się ekipy sprinterskie, które stopniowo niwelowały przewagę ucieczki.

Rosskopf był drugi na pierwszej premii górskiej, zgarniając za swój wyczyn dwa punkty. Na około 50 km przed metą Amerykanin zdecydował się na samotny atak. Dzięki temu, zawodnik CCC Team był w stanie wygrać drugą premię górską i dorzucić do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Dzięki temu, punktowo zrównał się z Driznerem (UniSA), który na drugim etapie założy koszulkę najlepszego górala.

Przed wjazdem na ostatnie okrążenie, peleton dogonił Rosskopfa, a ekipy sprinterskie zaczęły przygotowywać się do finałowego sprintu, budując swoje pociągi.

W Tanundzie triumfował Irlandczyk Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step). Aby przejąć koszulkę najlepszego górala Rosskopf potrzebował ukończyć zmagania wyżej od Driznera. Niestety Amerykanin linię mety przekroczył dziesięć miejsc za Australijczykiem, finiszując na 39. pozycji. Dzięki swojemu samotnemu atakowi, zawodnik CCC Team został jednak uznany za najbardziej agresywnego kolarza na etapie.

Najlepszym z kolarzy CCC na pierwszym etapie Tour Down Under był Szymon Sajnok, który zajął 22. miejsce.

Zawody w południowej Australii składają się z sześciu etapów i potrwają do niedzieli.