Zmiany w policji. Adam Jędryszczak nie jest już komendantem

Beata Makowska, d | Utworzono: 2020-01-27 13:12 | Zmodyfikowano: 2020-01-27 14:34
A|A|A

(fot. Andrzej Owczarek)

Adam Jędryszczak nie jest już komendantem Policji Powiatowej w Trzebnicy. Obowiązki szefa trzebnickiej policji pełni jego zastępca Katarzyna Winter. Informacje jako pierwszą podała Nowagazeta.pl.

Rzecznik prasowy dolnośląskiej Policji Krzysztof Zaporowski powiedział, że były trzebnicki komendant pozostaje do dyspozycji komendanta wojewódzkiego. Jako uzasadnienie decyzji podał, że szef dolnośląskiej policji ma prawo wybierać do współpracy osoby, z którymi współpracuje mu się najlepiej. Nie potwierdził natomiast, czy prawdziwa jest informacja, że wobec Jędryszczaka aktualnie prowadzone jest jakieś postępowanie dyscyplinarne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Były
2020-02-17 16:56:05
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: -1
Nie wiem co koledzy tak psioczą na formację, jak mi nie pasowała to odszedłem i już. Też bym mógł zawodzić, że kmieć co mi kawę parzył został komendantem a nie ja który przez ponad 20 lat napier... się na linii. Ale zawsze szanowałem ludzi i nie sr... we własne gniazdo. Zawsze tak było że ktoś kogoś protegował, a w innych zawodach tego nie ma?
~Wolow
2020-01-31 11:29:36
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tu też zmiana
~glina
2020-01-29 19:18:32
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ja zostaję, nie dlatego ,że toleruję patologię, ale dlatego,że Policja nadal oznacza dla mnie coś wyjątkowego. Może kiedyś doczekamy się zmian, na które tak strasznie długo czekamy i wielu już odpuściło. Tomasz szkoda,że odszedłeś. Jeżeli nie walczą ci dobrzy, wygrywają ci źli. Nie wolno pozwalać na patologię, dlatego właśnie nie należy odpuszczać.
~Lapina
2020-01-29 10:28:39
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale ze heee tak kurw jest jak kolega napisał i co się wozicie jadąc po nim jak prawdę napisał w Ostrowie wlkp. Został naczelnikiem dobrowski koleś który był na p. o. Naczelnik i miał 3 lata służby a może nawet nie więc nie pisz że ciągnie palke po krawężniku po to nie jest żadna ujma szczeniaku nędzny aspirancino czy kurw.. Huj wie kim tam jesteś. Dlaczego został bo ma znajomego wikarego z jekiegos kościoła, jest i będzie patola tyran Raczak mu załatwił ale chociaż on sam źle skończył i już go wyjebali
~tomasz
2020-01-29 07:36:09
z adresu IP: (178.216.xxx.xxx)
Ocena: 5
Hm....... Po latach służby w tej "nepotystyczno-protekcyjnej bandyckiej grupie wzajemnej adoracji" zwanej chyba tylko przez pomyłkę policją (w szczególności myślę tu o korpusie oficerskim tej formacji), odnoszę wrażenie, że stanowiska komendanckie to taki etat przechodni służący tylko do przepuszczania przez niego jak największej liczby koleżków i różnej maści "przyjaciół królika". Nie ważne czy kolega a doświadczenie, wiedzę, praktykę, kwalifikacje itp. Nie musi mieć wiedzy bo od roboty ma przecież podwładnych. Nie ważne czy taki osobnik policyjną szkołę oficerską skończył bo na nią zasłużył, czy kupił ją sobie za "koperty i załatwianie prywaty" czy dzięki protekcji tatusia z milicji lub SB. Ważne , że osobnik jest z jakiegoś układu. Te stanowiska są przechodnie bo chodzi w nich tylko o to aby prze nie "przemielić" jak największą liczbę kolesi aby każdy z nich odszedł na emeryturę z możliwie jak najwyższego etatu a co się z tym wiąże aby każdy z kolesi odszedł z policji z możliwie jak najwyższą emeryturą. Ot cała prawda o tych awansach którymi się tak rajcujecie i podniecacie.
~glina
2020-01-29 07:31:59
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: 3
Przyczyną wszelkiego zła, nadużyć i patologii w policji jest stworzona przez komunistów zasada uznawalności. To nie wykształcenie policjanta, jego ciężka praca i doświadczenie, tylko typowanie go do awansu przez przełożonego decydują o awansie. Wstyd,żeby w wolnym kraju, w centrum Europy, w tak dumnym narodzie jak Polacy, nie był jasnej ścieżki awansu dla policjantów. Policja jest nie tylko lustrem społeczeństwa, ale też lustrem władzy.
~koba
2020-01-28 20:42:38
z adresu IP: (178.216.xxx.xxx)
Ocena: 8
A kogo to wszystko obchodzi, że odchodzi jeden "namaszczony" ? Za chwilę zastąpi go inny " namaszczony". Odchodzi zwykły urzędniczyna państwowy a Wy robicie z tego sensację jakby odchodził prezydent państwa. Kogo Wy tu żałujecie, jednego z wielu "namaszczonych i skazanych na sukces" ? Widać "żagiel" się skończył i czas do muzeum "eksponatów resortowych. Zastąpi go kolejny "eksponat resortowy ze świeżo "rozwiniętym żaglem". Taki gnój w policji i nikt tego nie zmieni przez wiele lat.
~Zamiana?
2020-01-28 19:35:50
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 3
Teraz komendanta ma zastąpić komendantka wielokrotnie tłumaczącą się za mobbing? Słuszna linie ma nasza partia!
~Policjant
2020-01-28 19:09:16
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dlaczego nic się nie robi aby zatrzymać w pracy policjantów którzy mają 15 lat
~SDS
2020-01-28 18:04:17
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Instytucja specjalnej troski
~Piotr
2020-01-28 14:52:12
z adresu IP: (46.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
Dawno trzeba było zrobic awanse zależne od lat przepracowanych i od lat służby to by nie było takiego bałaganu jaki jest teraz.
~Ewa
2020-01-28 14:50:46
z adresu IP: (46.235.xxx.xxx)
Ocena: 2
Coś takiego co drugi naczelnik daje swoich przyd...ów oczywiscie młodych do biura a starzy dymią na drodze lub patrolu albo mają tego dość i odchodzą ze służby.
~Emeryt
2020-01-28 13:48:47
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
W tej formacji nikt z człowiekiem się nie liczy. Im wyżej wchodzisz po szczeblach kariery tym szybciej możesz spaść jak nie tańczysz do muzyki przełożonego I masz swoje zdanie. Taka jest prawda o tej firmie.
~Lucyna
2020-01-28 10:23:23
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 1
Szkoda czlowieka naprawde poczciwy czlowiek kompetentny i na miejscu. Zapewne zmylil go brak czujnosci, a dzis ludzie to... wiadomo
~Krzys
2020-01-28 07:43:35
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Trzebnica, Wolow. Satelity Wroclawia. To przyjdzie pora i na Milicz i Olawe i Olesnice?
~Bonifacy
2020-01-27 22:05:36
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -4
Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.
~gsdsf
2020-01-27 20:39:57
z adresu IP: (94.251.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jak już płeć żeńska zostaje komendantami i to w coraz większej ilości to brak słów.
~Zmiany
2020-01-27 20:13:51
z adresu IP: (185.168.xxx.xxx)
Ocena: 2
W Wołowie też zmiany
~wika
2020-01-27 14:26:24
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 3
Chyba nie "jako decyzję" tylko jako uzasadnienie decyzji.
~Hmmm
2020-01-27 14:07:28
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jako pierwsza informację podała strona internetowa KPP w Trzebnicy
~Hmm
2020-01-27 14:07:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 7
Jako pierwsza, informację podała KPP w Trzebnicy