Czeski film w polskim futbolu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2008-07-24 17:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Piłkarskiej farsy ciąg dalszy. Wczoraj Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl. zawiesił wykonanie decyzji Wydziału Dyscypliny w sprawie degradacji Zagłębia Lubin.

Dziś członkowie Zarządu PZPN-u uznali decyzje trybunału za skandaliczne oraz podjęte z naruszeniem prawa. W tej sytuacji PZPN zapowiada kroki prawne zmierzające do zmiany orzeczenia Trybunału.

Działacze postanowili, iż Ekstraklasa wystartuje w szesnastozespołowym składzie. Zagrają w niej kluby, które były uprawnione do tego przed wczorajszymi decyzjami Trybunału Arbitrażowego.

W ekstraklasie wystąpi zatem Arka Gdynia - a zabraknie w niej przynajmniej na razie Zagłębia Lubin. Do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia przez trybunał odwołań Zagłębia i Korony Kielce mecze z udziałem tych zespołów w rozgrywkach I ligi zostaną odwołane. Dla lubinian oznacza to praktyce ponad 4-tygodniowy rozbrat z futbolem.

Prowadząca rozgrywki spółka Ekstraklasa SA odwołała zaplanowaną na najbliższy weekend pierwszą kolejkę. Liga wystartuje za tydzień.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama