Rozpoczął się proces Nałęcz-Niesiołowski kontra Bobowiec

Malwina Gadawa, GN | Utworzono: 2020-02-04 16:36 | Zmodyfikowano: 2020-02-04 16:37
A|A|A

fot. Malwina Gadawa

Były dyrektor opery nie chciał się dzisiaj wypowiadać i złożył wniosek, aby rozprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Mecenas Dorota Erdmann tłumaczy dlaczego jej klient złożył prywatny akt oskarżenia:

Michał Bobowiec dziś tłumaczył, że czeka na rozstrzygnięcie sądu:

Przypomnijmy, że powodem odwołania dyrektora były kontrole NIK-u i Urzędu Marszałkowskiego, z których wynikało, że szef opery dopuścił się m.in nadużyć finansowych. Z części tych zarzutów oczyściła Nałęcza Regionalna Izba Obrachunkowa.

Czytaj więcej: Wpis na Facebooku znajdzie swój finał w sądzie? Bobowiec nie zamierza przepraszać Nałęcz-Niesiołowskiego

Przeczytaj też: Dyrektor Opery Wrocławskiej odwołany ze stanowiska

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~#77#
2020-02-23 00:48:02
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 55
Cześć! Wróciłem! Co tam piszczy w "prawie" ??????
~Heinz Müller
2020-02-21 10:27:58
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 77
Edmund zaniemówił. Brak mi słów. Tak to zawsze były odpowiedzi niemalże natychmiast broniące prawdy i wytykające mowę nienawiści wszystkim, którzy się z tą linią obrony nie zgadzali, a teraz tak jakby zniknął. Edmund napisz coś co z tą kasacją, bo już się zacząłem martwić o twoje zdrowie.
~Heinz Müller
2020-02-12 16:33:25
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 77
No i co Edmund jak tam twoja kasacja w NSA? Gdzie to dochodzenie do prawdy, bo rad bym się dowiedział
~Heinz Müller
2020-02-07 13:38:26
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 77
Prawo pochwal się lepiej jak brzmi art. 213 kk. Swój bełkot zachowaj dla siebie. Naprawdę uważasz ze czcigodny Pan Wicemarszałek tutaj wchodzi i twoje wynaturzenia czyta?
~Prawo
2020-02-07 08:25:29
z adresu IP: (185.167.xxx.xxx)
Ocena: -77
Panie Michale B , to co zostało przez Pana wypowiedziane jest sprzeczne z tym, co zostało zaprezentowane w czasie 20 miesięcy, trwania specjalnego spektaklu obok Opery. Całkowita postawa ignorancji, brak dialogu partnerskiego z Dyrekcją, tylko Ego bycia bezkarnym. Proszę pozostać szczerym sam do siebie, robiąc rachunek sumienia. Nie ma i nigdy nie będzie zgody niszczenia uczciwych ludzi, na podstawie powówien , oszczerstw czy roszczeń ludzkich,broniących własnych interesów . Całkowicie jest Pan skompromitowany w oczach wielu ludzi, brak kompetencji i koncepcji w zarządzaniu. A w to miejsce ignorancja, arogancja i oszczerstwa wobec uczciwych ludzi. Tak jak Pan sam mówi, żyjemy w państwie prawa. Każdy musi odpowiadać za swe słowa i czyny. Pan rôwniez nie był uprawniony do publicznych wypowiedzi oskarżając uczciwych ludzi. STOP, samorządowiec to służba dla kraju, ludzi. Trzeba godnie reprezentować darowane funkcje, zachowując kulturę pełen profesjonalizm . W obecnym upadku wartości dla mądrych ludzi nowoczesnego świata jest bronią największa partnerski dialog. Bo wojna, rodzi się w ludzkich sercach i umysłach. A Pan zapomiał o tym otwierając w UM biuro skarg i zażaleń. Ale proszę pamiętać Prawda zawsze się obroni. Życzę więcej pokory, skromności i roztropności, z większa wrażliwością dla drugiego człowieka i sztuki wysokiej!
~Heinz Müller
2020-02-05 09:26:28
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 74
Edmund - print screeny zrobione. Licz się ze słowami i konsekwencjami opisywania pani dyrektor. Naprawdę można sobie bez ciebie poradzić i opera świetnie funkcjonuje dalej.
~hej_koleszko
2020-02-05 08:33:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -74
Heinz, to dopiero początek rozliczenia wg litery prawa wszystkiego i WSZYSTKICH . Cała trupa opery w terenie, walcząca o swoje, powinna się wstydzić za swe zachowanie. A najbardziej skompromitowana po Michale Bobowcu jest księgowa Koleszko, pośmiewisko na cały WROCŁW. Mega talent och na wymiar XXI wieku, ale do obsługi magla lub dworca w publicznej toalecie . I to też w latach 80. Mam nadzieje, że osobę tę dokładnie się rozliczy ze wszystkiego. Ta kobieta nadaje się do kasy biletowej( bez kontaktu z ludźmi) a nie do prowadzenia instytucji. Posłusznie wykonuje polecenia ekipy Bobowiec i spółka. Hitem jest, że uwierzyła w to że jest dyrektorem kompromitując instytucje, siebie już bardziej nie może. Każdy w pierwszych kontaktach po jednym zdaniu już wie, z jakim poziomie intelektualnym mamy do czynienia. Zakompleksiona grubaska spędziła 30 lat pracy z nosem w cyferkach a teraz nagle teatr Operowy Okazuje się, że zna się na repertuarze, zna się na promocji, projektuje plakaty premierowe, świetny negocjator nie odbierający telefonów od artystów z którymi nie potrafi rozmawiać, ba ! Nie potrzebuje kadry kierowniczej ! Sama sterem i statkiem. Świnia to zwierzę, które prze do koryta, świnia to zwierzę, którego kark uniemożliwia oglądanie się za siebie. Pani zostawia za sobą zniszczony zespół, odwołane premiery. Jedno jest pewne tej Pani nikt nie zapamięta. Koleszko ma lepsze osiągnięcia przez kilka miesięcy… Organizator sam dał świadectwo ignorancji i destrukcji dla OW. Zniszczył tak zacne owoce pracy poturbowanej kadry zarządzającej w raz z Zespołem. Wstyd dla Wrocławia. Ale zaścianek zawsze pozostanie zaściankiem. Ale czekam na Sprawiedliwość Bożą , a ona niebawem tuż , tuż… Spadną Ci buty Heinzik, co w nie smak było być wyproszonym z Sali sądowej wraz z innymi .. Tu nie ma władzy p. Michała B, co lata nad dokumentami z góry, tak o to zarządza instytucjami... Wstyd by takie osoby prezentowały miasto z taką ignorancja i arogancją.
~Heinz Müller
2020-02-05 08:10:40
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 74
Póki co sady przyznały racje panu wicemarszałkowi, a nie tobie Edmund. Samo pozwanie kogoś przed sad to jeszcze nic. Trzeba coś udowodnić, żeby uzyskać korzystny wyrok. Nie masz nic na obronę swoich tez.
~Prawo
2020-02-05 06:45:54
z adresu IP: (83.17.xxx.xxx)
Ocena: -71
Heinz, główny hejterze ale siejesz zamęt. Tak Ja czekam na otwartą debatę z całą grupą pseudo Artystów, walczących o własne korzyści i interesy!!!! To wy jesteście anonimowymi tchórzami biegającymi na skargę pod własne korzyści do Michała Bobowca. On uwierzył w ludzi Teatru, uległ magii, a teraz musi ponieść tego konsekwencje. Powtarzam już po raz n że nikt nie ma prawa, Ty czy MB oskarżać i wydawać osobistych wyroków.Dobrze wiesz kto pisze, to daruj sobie to prześladowanie uczciwego człowieka, który na wszystko ciężko pracował, nic nie ukradł. Na wszystko miał zgodę Organizatora.Nie wysilaj się wyjdź na spacer, bo informacji z rozprawy nie uzyskasz !!!! Żegnam.
~Heinz Müller
2020-02-04 23:44:58
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 68
To zdaje się sam chciałeś publicznej debaty z panem wicemarszałkiem, a teraz chowasz głowe w piach. Tchórzem jesteś kiedy dochodzi do konfrontacji. Poczytaj sobie swoje wcześniejsze wypociny. Czy ktoś kto jest niewinny chce tajnej rozprawy? Raczej ktoś kto nie ma szans i chce sobie oszczędzić blamażu
~Prawo
2020-02-04 23:40:59
z adresu IP: (83.17.xxx.xxx)
Ocena: -74
Heinz M, Nie Ty prowokatorze tu decydujesz tylko wybacz Sąd Karny. Tak więc zabawa w mowę nienawiści zakończona. Troszkę szacunku do uczciwych ludzi. Twe chora mowa nienawiści i obsesja na nic się nie zdadzą . Pomaszeruj w kąt i czekaj cierpliwie. Cała sprawa jest niejawna. A Ty swoje wyroki oszczerstwa wraz z innymi uprawiacie od 20 miesięcy, są nic nie warto i włóż sobie to do lamusa . Za moment kolejna twarda Prawda. Bo ona zawsze zwycięży. Zapisz się do lekarza bo coraz gorzej z Twym stanem zdrowia. I nie obrażaj szanuj prawa każdego Obywatela, żyjemy w kraju prawa. Bez komentarza żegnam.
~Heinz Müller
2020-02-04 21:45:01
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 73
A kiedy następna rozprawa? Miało być jawnie, karty na stół, niewinność Edmunda triumfować, sprawiedliwości w świetle fleszy zadość a tu taki zawód. Nie dość, ze niejawnie to jeszcze nikt z wyjaśnieniami Edmunda nie może się zapoznać. Tchórzostwo po prostu. Z innych komentarzy, gdzie aż jadem i mowa nienawiści dawało w moja stronę oraz niedowiarkow, którzy w oficjalne wyjaśnienia Edmunda powątpiewali wynikało co innego, że tu wszyscy na ziemie padną, a tu lipa i kamieni kupa