Pierwszy gol Piątka w Niemczech. Napastnik z Dzierżoniowa trafił w Gelsenkirchen

| Utworzono: 2020-02-05 06:23

Mecz w Gelsenkirchen miał dramatyczny przebieg. Stołeczny klub prowadził już 2:0, żeby ostatecznie przegrać 2:3 i to w dogrywce. Drugi mecz w barwach Herthy, ale pierwszy w wyjściowym składzie, rozegrał Piątek. Trafienie polskiego napastnika na 2:0 w 39. minucie jest jego pierwszym w niemieckich rozgrywkach.

Piłkarze Schalke po raz czwarty z rzędu zagrają w ćwierćfinale Pucharu Niemiec, ale we wtorek przeszli długą drogą. Kontaktowego gola zdobył w 76. minucie Daniel Caligiuri i wówczas wydawało się, że gospodarze złapali wiatr w żagle. Do wyrównania doprowadził sześć minut później Amine Harit, a bohaterem dogrywki był Benito Raman, który w 115. minucie zapewnił drużynie awans. Hertha mecz kończyła w dziesiątkę, co w ostatnich minutach miało znaczny wpływ na wynik.

Czerwoną kartkę zobaczył Torunarigha za niesportowe zachowanie. Po przepisowej interwencji rywala, upadł jednak za linią boczną, tuż przy skrzynce z napojami zawodników Schalke. Ze złością ją chwycił i rzucił na murawę.

W środę w 1/8 finału Pucharu Niemiec zagrają m.in. Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego, który podejmie Hoffenheim oraz Union Berlin, ze znanym m.in. ze Śląska Wrocław Rafałem Gikiewiczem, na wyjeździe z występującym w lidze regionalnej SC Verl.