Maciej Stuhr i studenci, Zjemy twoje dzieci. Z cebulą, Głos młodych, 56. Jazz nad Odrą (WIDEO z RWK)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-02-05 15:50 | Zmodyfikowano: 2020-02-05 15:58
A|A|A

Maciej Stuhr w studiu Radia Wrocław Kultura

W Teatrze AST, czyli Akademii Sztuk Teatralnych - Filia we Wrocławiu, premiera kolejnego spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Aktorskiego. 'Innych ludzi' wg książki Doroty Masłowskiej przygotowują znani nam już z 'Chłopów' młodzi aktorzy z reżyserem Maciejem Stuhrem. Bardzo ciekawi efektów, zapraszamy na rozmowę przedpremierową. U nas: reżyser oraz aktorki - Paulina Krupa, Aleksandra Mirecka.

Anna Kieca, Piotr Adamczyk i Grzegorz Grecas o przedstawieniu, które w lutym zostanie zaprezentowane w ramach Miesiąca na faktach w Sali Laboratorium Instytutu Grotowskiego. 'Zjemy wasze dzieci. Z cebulą' to - jak deklarują twórcy - 'spektakl dokumentalny oparty na rozmowach z członkami społeczności LGBT+ oraz z osobami nieheteroseksualnymi, które odżegnują się od tego skrótu. Opowieść o byciu innym TU i TERAZ. O ludziach. Z ich lękami, marzeniami, strachem i złością'.

Przemysław Furdak - aktor i wiceprezes Fundacji Teatr Układ Formalny. Właśnie otrzymał stypendium Prezydenta Wrocławia na przedsięwzięcie pt. 'Rozmowy społeczne - głos młodych'. O co chodzi? O 5 wydarzeń publiczno-artystycznych w formie debaty społecznej połączonej z improwizacją teatralną - tak stoi w opisie. Dowiemy się więcej u źródła, które opowiada też o planach Układu Formalnego na ciągle nowy rok (jest NEWS).

Wieczór z Kulturą, którego gościem Wojciech Siwek - laureat Wrocławskiej Nagrody Muzycznej 2019, legenda wrocławskiego środowiska jazzowego, członek Rady Artystycznej festiwalu Jazz nad Odrą. Znamy już program 56. edycji, więc i o tym porozmawiamy (ale nie tylko). Posłuchamy też zaproszonych na JnO artystów.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach na smartfony, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama