Superliga: wygrana Chrobrego, wysoka porażka Zagłębia

Wojciech Klich, mat. prasowe | Utworzono: 2020-02-08 21:19

Chrobry w Mielcu od początku czuł się jak we własnej hali. Widać było, że dolnośląska ekipa chce się zrewanżować rywalom za porażkę w Pucharze Polski. Już po pierwszej połowie głogowianie prowadzili trzema bramkami.

W drugiej odsłonie gospodarze próbowali szybko odrobić straty, ale Chrobry dobrze grał w defensywie. Po drugiej stronie parkietu szalał z kolei Marcel Zdobylak, który ostatecznie rzucił 10 bramek. Chrobry jeszcze powiększył przewagę i ostatecznie zwyciężył 31:24.

W Szczecinie Zagłębie nie prowadziło ani razu, a na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do ósmej minuty. Wynik otworzyli gospodarze, chwilę później był remis po 1, ale później to Pogoń była stroną dominującą. Szczecinianie szybko odskoczyli na kilka bramek i do przerwy prowadzili czterema trafieniami.

Lubinianie w pierwszej połowie rzucili tylko siedem bramek i to właśnie skuteczność była największą bolączką Zagłębia. W drugiej połowie gospodarze szybko powiększyli swoją przewagę i przez większą cześć spotkania ich przewaga była bardzo wyraźna. Ostatecznie zakończyło się na dziesięciu bramkach.