Koszykarze Śląska Wrocław sięgnęli po zwycięstwo

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-02-10 20:55
A|A|A

fot. wks-slask.eu

Lepiej to spotkanie rozpoczęli wrocławianie. Szybka siedmiopunktowa seria sprawiła, że to przyjezdni musieli gonić wynik. Wystarczyła jednak połowa pierwszej kwarty, by Polpharma doprowadziła do remisu 11:11. Potem przyjezdni poszli za ciosem, a kwartę zakończyli dwoma trójkami, ustalając wynik 28:20.

Podopieczni Oliviera Vidina od razu rzucili się do odrabiania strat, na chwilę nawet skutecznie. Było po 30, jednak zawodnicy Polpharmy zachowali chłodną głowę i znów odskoczyli od rywali. Wrocławianom do przerwy udało się zminimalizować siedmiopunktową stratę do 3. oczek.

Po przerwie lepiej znów zaczęli grać przyjezdni. Wydawało się, że Śląsk w trzeciej kwarcie nie da rady przegonić rywali, tym bardziej, że ci świetnie grali w defensywie. Przy stanie 56:48 dla Polpharmy, Śląsk zaczął wreszcie trafiać za trzy punkty. Dwie akcje zakończone trójkami sprawiły, że strata wynosiła zaledwie dwa punkty, a na ostatnią kwartę Polpharma wychodziła już tylko z jednopunktowym prowadzeniem.

W czwartej odsłonie podopieczni Oliviera Vidina pokazali, że w Hali Orbita nie oddadzą punktów. Wrocławianie szybko wyszli na siedmiopunktowe prowadzenie, które dzięki dobrej defensywie powiększyli do dziesięciu punktów. Potem jednak Śląskowi przytrafił się przestój. Polpharma trafiła dwie trójki z rzędu i następne dwie akcje również zakończyła skutecznie i zrobiło się po 83. Od tego momentu punktował już tylko Śląsk, który ostatecznie wygrał 90:83.

 

20. kolejka Basket Ligi:

Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 90:83 (20:28, 21:16, 26:24, 23:15)

Punkty:

Śląsk Wrocław:
Devoe Joseph 22, Torin Dorn 14, Michał Gabiński 13, Aleksander Dziewa 12, Jakub Musiał 8, Kamil Łączyński 8, Danny Gibson 5, Michael Humphrey 4, Mathieu Wojciechowski 2, Adrew Chrabaszcz 2;

Polpharma Starogard Gd.:
Michael Hicks 24, Daniel Gołębiowski 21, Martynas Paliukenas 12, Jonathan Williams 10, Isaiah Wilkins 9, Paweł Dzierżak 4, Jakub Motylewski 3, Szymon Daszke 0.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama