Wrocław zaprasza na 50. Mistrzostwa Europy w strzelaniach pneumatycznych

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2020-02-12 14:40
A|A|A

fot. materiały prasowe

Na zlecenie Europejskiej Konfederacji Strzeleckiej, Polska została organizatorem jubileuszowych, 50. Mistrzostw Europy w strzelaniach pneumatycznych. Data ta jest szczególna, ponieważ w tym roku obchodzimy stulecie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Zawody dla najlepszych
W Mistrzostwach uczestniczyć będzie około 1200 osób, w tym nie mniej niż 800 zawodników z całej Europy. Rangę zawodów podnosi fakt, że dają one możliwość zdobycia 8 nominacji olimpijskich, które zapewnią zawodnikom z Europy udział w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich odbywających się w Tokio.

Zawody rozgrywane będą w Hali Stulecia i Wrocławskim Centrum Kongresowym. Zawodnicy zmierzą się w dwóch kategoriach wiekowych – juniorzy w wieku 18 – 20 lat oraz seniorzy. Najlepsi europejscy strzelcy konkurować ze sobą będą w trzech rodzajach strzelań pneumatycznych: pistolet, karabin oraz ruchoma tarcza. Reprezentanci blisko 50 ekip będą strzelać na dystansie 10 metrów. Zawody odbywać się będą codziennie, a do finałów w konkurencjach indywidualnych zakwalifikuje się ośmiu najlepszych zawodników. Finały rozgrywane będą w stylu australijskim, czyli najsłabsi zawodnicy będą po kolei odpadać, tak, by wyłonić zwycięzców w swoich kategoriach.

Kto stanie na podium?
Każda z reprezentacji biorących udział w 50. Mistrzostwach Europy w strzelectwie pneumatycznym może wystawić swoich trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii. Zdaniem specjalistów, wśród narodowości, które oceniane są jako faworyci, typowani są Niemcy, Ukraińcy, Białorusini czy Rosjanie.

Również Polacy wystawiają silną ekipę, która będzie walczyła o najwyższe miejsca na podium oraz kwalifikacje olimpijskie. Wśród naszych reprezentantów znajduje się Klaudia Breś, aktualna Mistrzyni Europy w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, która we Wrocławiu będzie broniła swojego tytułu. Reprezentację Polski zasila także Tomasz Bartnik, który jest Mistrzem Świata i Europy w konkurencjach karabinu dowolnego. Jego dotychczasowe osiągnięcia dają nadzieję na to, że w karabinie pneumatycznym również odniesie sukces i stanie na podium.

Oczy całej Europy skierowane na Wrocław
Czołowi strzelcy przyciągną do Wrocławia kibiców z całego kontynentu – i nie tylko. Strzelectwo od lat cieszy się rosnącą popularnością, o czym świadczy liczba zgłoszonych reprezentacji. Stolica Dolnego Śląska już w lutym przez dziewięć dni będzie gościła najlepszych strzelców, którzy powalczą o prestiżowe tytuły.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama