Zagłębie zagra o pierwsze zwycięstwo w tym roku

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-02-16 08:16
A|A|A

fot. zaglebie.com

Teoretycznie faworytem spotkania powinno być Zagłębie. Miedziowi grają na własnym stadionie, mają lepszą sytuację w tabeli, a Wisła w Lubinie ostatni raz wygrała w 2015 roku. Ale to tylko teoria. W praktyce krakowianie wygrali trzy ostatnie spotkania ligowe i choć wciąż zajmują przedostatnie miejsce,  to ich sytuacja zmieniła się z tragicznej na niezbyt dobrą.

W składzie Wisły zdecydowanie dominuje doświadczenie. Jakub Błaszczykowski, Rafał Boguski, Paweł Brożek, Marcin Wasilewski - to wszystko zawodnicy, którzy w ekstraklasie rozegrali sporą liczbę spotkań. Najgroźniejszym zawodnikiem Białej Gwiazdy może być jednak pozyskany niedawno Alon Turgeman. Izraelczyk już w swoim debiucie strzelił gola Jagiellonii Białystok, a Wisła niespodziewanie wygrała spotkanie 3:0.

W Lubinie z kolei chcą szybko zapomnieć o falstarcie w rundzie wiosennej. W meczu z Piastem zabrakło jednak w obronie Lubomira Guldana. Słowak to bardzo ważna postać nie tylko dla defensywy Miedziowych, ale i dla całej drużyny. Mecz z Piastem to potwierdził.

Początek dzisiejszego starcia o godzinie 15.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama