Magdalena Kumorek, Mariusz Kiljan, Mikołaj Grynberg, Fanny i Aleksander u Modrzejewskiej (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-02-19 22:00 | Zmodyfikowano: 2020-02-19 22:00
A|A|A

Magdalena Kumorek

Reżyser Łukasz Kos wraz z dramaturgiem Hubertem Sulimą i drużyną Teatru Modrzejewskiej w Legnicy wystawiają Bergmanowskie arcydzieło, czyli 'Fanny i Aleksandra'. Ma to być opowieść o życiu jako teatrze. Pamiętając fascynujący film szwedzkiego mistrza, bardzo czekamy na legnicką wersję. Premiera w sobotę na Scenie Gadzickiego.

Mariusz Kiljan. Aktor - jak wiadomo - genialny, zamieniający nawet epizod w znaczącą rolę. Tym razem spotykamy się przy okazji pożegnania z tytułem ('20 najśmieszniejszych piosenek świata') i powitania nowego tytułu: 'Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty'. Do zobaczenia już w marcu na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Magdalena Kumorek. Czy trzeba przedstawiać? W sobotę 28 marca, na powoli już wtedy dobiegającym do końca Przeglądzie, zobaczmy ją w autorskim spektaklu 'Madaleine'. Jak czytamy w zapowiedzi: 'hybrydzie własnych piosenek, monologów i skeczy'. Prawie dwie godziny sama na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu to aktorskie wyzwanie, dla widzów czysta radość.

Wieczór z Kulturą, którego gościem Mikołaj Grynberg. Fotograf, pisarz, reporter, z wykształcenia psycholog. We Wrocławskim Domu Literatury zaczyna 'Warsztaty ze spisywania historii'. Spotkamy się tuż po pierwszych, więc czeka nas relacja na gorąco, ale przede wszystkim rozmowa o spisywaniu historii przez autora takich pereł jak: 'Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne', 'Ocaleni z XX wieku', 'Księgi wyjścia' oraz tomu opowiadań 'Rejwach', za który otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach na smartfony, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama