Tenisista z Wrocławia awansował do 1/8 finału turnieju ATP w Marsylii

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2020-02-18 18:25

Hurkacz tydzień temu rywalizował w Rotterdamie i tam miał pecha. Na otwarcie trafił na rozstawionego z "dwójką" Greka Stefanosa Tsitsipasa i przegrał w trzech setach. Teraz los bardziej się uśmiechnął do wrocławianina - jego rywalem był Hoang, który znalazł się w głównej drabince tylko dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

Zajmujący 129. miejsce na światowej liście Francuz w pierwszym secie był w stanie prowadzić wyrównaną walkę ze sklasyfikowanym o 100 pozycji wyżej Polakiem do stanu 4:4. Przesądzające okazało się przełamanie, które Hurkacz zanotował w dziewiątym gemie. W drugiej partii już pewnie wypunktował przeciwnika.

Był to drugi w karierze pojedynek 23-letniego Hurkacza ze starszym o dwa lata reprezentantem gospodarzy. Dwa lata temu w challengerze w Brześciu również górą był Polak.

W drugiej rundzie wrocławianin zmierzy się z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem, który dostał się do głównej drabinki dzięki tzw. zamrożonemu rankingowi.

Hurkacz w Marsylii wystąpi również w deblu. Jego partnerem będzie Francuz Gilles Simon, a w pierwszej rundzie zagrają z rozstawionymi z "czwórką" Austriakiem Jurgenem Melzerem i Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Zawodnik z Wrocławia jako jedyny Polak zgłosił się do tej imprezy.