MŚ w biathlonie - Monika Hojnisz-Staręga szósta, odległe miejsce Kamili Żuk

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2020-02-18 20:40 | Zmodyfikowano: 2020-02-18 20:40

W przypadku Żuk, podobnie jak u jej dwóch innych koleżanek, zadecydowała fatalna postawa na strzelnicy. Wałbrzyszanka miała aż 10 "pudeł", co przyczyniło się do jej miejsca pod koniec pierwszej setki. Kinga Zbylut oddała siedem niecelnych strzałów i była 73., a debiutantka Joanna Jakieła pomyliła się 11-krotnie i sklasyfikowana została na 92. pozycji.

Z czterech naszych reprezentantek najlepiej spisała się Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 6. lokatę. Polka trzy pierwsze strzelania miała bezbłędne i prowadziła w zawodach. Dopiero podczas czwartego pobytu na strzelnicy dwukrotnie spudłowała, w 19. i 20. tego dnia próbie, co kosztowało ją utratę miejsca na podium. Jedno pudło mniej oznaczałoby pewny medal. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Dorothea Wierer, do której Hojnisz-Staręga straciła ponad minutę.