Drag queens, Oriana, Żeglarz, Sprzedam, PKP i fryzura Duchampa (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2020-02-26 22:00 | Zmodyfikowano: 2020-02-26 22:00
A|A|A

DAB+wtorek od 16:00 i w środę od 9:00

W Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu - po pierwsze - premiera 'Żeglarza', sztuki patrona teatru - Jerzego Szaniawskiego, a po drugie: start nowego cyklu spotkań 'Poczet krytyków polskich', w skrócie PKP. Wszystko w sobotę, o wszystkim opowiedzą dyrektor artystyczny teatru Sebastian Majewski oraz reżyser spektaklu Wojtek Rodak.

1

2

Małgorzata Szczerbowska. W Sali Teatru Laboratorium zaprezentuje w niedzielę swój monodram 'Sprzedam'. Co nowego u znanej nam dobrze aktorki i dramatopisarki?

Ostatnia premiera Miesiąca Teatru na Faktach. W Studiu na Grobli od czwartku do soboty 'W końcu będzie ciepło', o zmianach klimatycznych. W studiu Mateusz Brodowski i Przemysław Piskozub, współtwórcy przedstawienia.

Katarzyna Baraniecka. W środę aktorka i reżyserka związana z Teatrem Kombinat (i nie tylko) pokaże na Scenie na Świebodzkim monodram 'Oriana', poświęcony włoskiej dziennikarce i pisarce Orianie Fallaci.

Piotr Soroka (reżyser) oraz Ka Katharsis i Twoja Stara, czyli drag queens, występujące w rewii 'Najczęściej zadawane pytania', zaplanowanej premierowo na Nurt Off Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Firmuje to przedsięwzięcie Novy Ruch Teatr.

Wieczór z Kulturą. Gościem Grzegorza Chojnowskiego jest profesor Anna Markowska z Uniwersytetu Wrocławskiego. Pani Profesor, nominowana w ubiegłym roku do naszych nagród Emocji, opublikowała książkę pt. 'Dlaczego Duchamp nie czesał się z przedziałkiem?' (Universitas). Odpowiemy na to intrygujące pytanie, przybliżając sylwetkę jednego z najbardziej wpływowych artystów wszech czasów. Przypominamy też, że w Galerii Entropia jeszcze przez moment trwa Kongres Duchampologiczny.

Ciąg dalszy w wersji audio:

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach na smartfony, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama