Czołowi polscy lekkoatleci na rozpoczęciu sezonu biegowego we Wrocławiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-02-25 07:35 | Zmodyfikowano: 2020-02-25 07:35
A|A|A

fot. MCS Wrocław

To kontynuacja znanego programu "I ty możesz zostać maratończykiem", który przez wiele lat przygotowywał amatorów do wrześniowego startu na królewskim dystansie w stolicy Dolnego Śląska.

Impreza startuje w niedzielę, 1 marca o godz. 9.00 z pergoli Stadionu Olimpijskiego przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35 we Wrocławiu. Wydarzenie rozpocznie się wspólnym treningiem biegowym z udziałem Wandy Panfil – mistrzyni świata w maratonie i zwyciężczyni biegów na królewskim dystansie między innymi w Bostonie, Nowym Jorku, Tokio i Londynie. Do wyboru będą: trasa dla zaawansowanych (10 km) oraz rekreacyjna (6 km). Trening rekreacyjny, prowadzony pod okiem specjalistów z Wroclaw Marathon Team, zostanie przygotowany i dostosowany tak, by każdy z biorących udział w wydarzeniu nie miał problemów z jego ukończeniem.

Po części treningowej, około godziny 10.00, w jednej z sal stadionu nastąpi spotkanie z Marcinem Lewandowskim – wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy w biegach średnich. Aktualny brązowy medalista MŚ na dystansie 1500 m opowie o swojej autobiografii pod tytułem „Mój bieg” i odpowie na pytania uczestników.

Na koniec, wszyscy biegacze otrzymają przygotowaną dla nich przekąskę energetyczną. Całość zakończy się do godziny 12.00.

Udział w rozpoczęciu sezonu biegowego z Wroclaw Marathon Team 2020 jest bezpłatny – w treningu mogą pobiec jedynie osoby pełnoletnie (spotkanie z Marcinem Lewandowskim nie jest objęte limitem wiekowym).

Na wydarzenie nie obowiązują zapisy – w treningu i spotkaniu weźmie udział pierwsze 150 osób, które pojawią się o 9.00 na pergoli Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama