Kurator nie zgadza się na likwidację ośrodka szkolno-wychowawczego przy ul. Lutra

Malwina Gadawa, jk | Utworzono: 2020-02-27 13:08 | Zmodyfikowano: 2020-02-27 13:09
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

To już drugie podejście miasta do likwidacji tej placówki. Już rok temu rada przegłosowała likwidację szkoły, ale decyzji sprzeciwił się właśnie kurator. Szkołę udało się ocalić, ale tylko teoretycznie, bowiem budynek, w którym uczyli się uczniowie, nie należał do miasta, więc dzieci i tak trafiły do innych placówek.

Jarosław Delewski, dyrektor departamentu edukacji uważa, że likwidacja szkoły to tylko potwierdzenie stanu faktycznego:

Zdaniem radnego Andrzeja Kilijanka z klubu PiS kurator zrobił to, co powinien:

Urzędnicy zapowiedzieli, że złożą zażalenie na decyzję kuratora do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest na to siedem dni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rodzic
2020-03-02 18:43:07
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
A Pan Delewski nieustająco zdziwiony... Na początku zdziwił się, że wszyscy jakoś nie chcą do fundacji, przecież to super rozwiązanie miało być. Najlepsze. A teraz dziwi się, że Kurator nie pozwala na likwidację SOSW nr 1. Dziwne, taki fajny pomysł Pan Prezydent ma, a Kurator w zaparte już drugi raz nie zgadza się. Zdumiewające nawet. Ktoś tu sam żyje w świecie fikcji i nie chce słyszeć głosu tych, których te genialne pomysły Miasta dotyczą. Pora się obudzić panie Dyrektorze.
~wrocławianin
2020-02-28 11:17:11
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 19
Społeczne oburzenie wywołały nagrody i ich wielości dla pracowników ratusza. Pieniądze zmarnowane na te nagrody należało przeznaczyć na te dzieci.
~Abc
2020-02-27 20:26:37
z adresu IP: (89.74.xxx.xxx)
Ocena: 9
Dzieci bezprawnie zostały podzielone pomiędzy dwa budynki Czyżby Urzędników Miasta nie obowiązywało prawo. A teraz mówią o fikcji, której są twórcami.
~...
2020-02-27 19:26:26
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 7
Fikcję to tworzycie wy panie Delewski! Ośrodek istnieje!!! Są tam żywe dzieci, obsługa, nauczyciele. Fikcji tam nie widać.
~xyz
2020-02-27 18:04:10
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tak naprawdę nie trzeba likwidować placówki, aby zmienić jej adres. Jestem ciekawa czy miasto zdoła w terminie zmienić formalności związane z miejscem/siedzibą? Czy może nadal będzie trwała fikcja? Może ta fikcja jest komuś potrzebna? Tylko komu?
~Xxx
2020-02-27 16:03:23
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 8
Dopóki miasto nie zlikwiduje skutecznie SOSW nr 1 jego szyld nadal jest na Lutra! A dzieci powciskano na ul. Kamiennej i Parkowej. To jest właśnie fikcja, którą Miasto zafundowalo niepełnosprawnym
~Zuza
2020-02-27 15:47:32
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ośrodek już nie istnieje przy ul Lutra
~Xxx
2020-02-27 15:21:58
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 14
Te dzieci uczą się na Kamiennej i Parkowej bo Pan Delewski podjął taka decyzje! Dzieci zostały wrzucone do niedostosowanych budynków. One nie uczą się tam dlatego że ich Rodzice wybrali te szkoły, im nakazano, odgórnie zdecydowano!! RODZICE CHCA żeby ich dzieci uczyły się w SOSW nr 1, która istnieje przy ul. Lutra!! FIKCYJNIE!! Kto podejmuje takie decyzje? Dyrektor Delewski
~Nikt
2020-02-27 14:46:30
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 11
Panie Delewski a fikcją to jest pan i pana gadanie,ze pan to ma tupet!!!!
~Kot
2020-02-27 14:37:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 14
Brawo panie Kuratorze!!!! Mam nadzieje ,ze przez pana decyzje Sutrykowi i Delewskiemu bedzie sie odbijac jeszcze dlugo. Dzieci niepelnosprawne zasluguja na godne warunki.
~Dosyć kultu kota
2020-02-27 13:35:03
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 15
Zlikwidować kilku etatów urzędniczych w tym etat jednego wiceprezydenta i kasa się znajdzie!
~Dość kultu kota we Wrocła
2020-02-27 13:32:28
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 15
Brawo panie kuratorze!Tak trzymać! Sutryk i jego świta gnębi już niemal każdą grupę społeczną od kierowców teraz po bezbronne dzieci szkolne uniemożliwiając im spokojną naukę!Wyjątkiem od tej reguły są ich sprzymierzeńcy z LGBT,które spokojnie chodzą po ulicy i obrażają katolików podczas dewianckich marszów pod patronatem prezydenta.Hańba!
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.