"Wiem, że jeszcze ogarnę swoje życie". Streetbus pomaga bezdomnym [REPORTAŻ]

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2020-02-27 15:37 | Zmodyfikowano: 2020-02-27 15:47
A|A|A

fot. MPK

Wolontariusze od początku stycznia wydali ponad 3 tysiące posiłków. Joanna Drab - Pasierska wszystkich krytykujących działania MPK i miasta zaprasza na jeden z kursów:

Autobus kursuje codziennie w godzinach 20:00-23:30. Startuje z ulicy Sieradzkiej, dłuższe postoje odbywają się na przystankach: Bzowa (Centrum Zajezdnia), Katedra, Sucha i Zaporoska, kilka innych zaś funkcjonuje jako przystanki „na żądanie”. Trasa kończy się przy ogrzewalni na Gajowickiej.

Pilotażowy projekt finansowany przez Gminę Wrocław jest realizowany przez MOPS i partnerów społecznych - MiserArt oraz wolontariuszy z inicjatywy Zupa na Wolności. Ostatni kurs zaplanowano na 12 kwietnia.

POSŁUCHAJCIE REPORTAŻU:

autorka: Elżbieta Osowicz
realizacja: Julia Nowaczyńska
w nagraniu wzięli udział: wolontariuszka Joanna Drab - Pasierska, kierowca MPK Arkadiusz Matuszak, ludzie potrzebujący pomocy

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ex naczelny DUDA z PEŁO
2020-03-03 02:34:42
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 4
obecnie POKO -mam się Guuut! POMAGAM wam mentalnie pionki ! SIEMA , siema , siema
~Sebastian Adamczyk
2020-03-02 12:31:59
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Sprostowanie : Projekt finansowany przez miasto Wrocław w partnerstwie że spółka MPK. Realizatorem zadania jest fundacja Homo Sacer. Partnerami jest Towarzystwo Pomocy im św brata Alberta koło Wrocławskie, Misja Dworcowa oraz Zupa na Wolności. Wolontariuszy zapewnia MiserArt, organizacje partnerskie ale zapraszamy do wolontariatu wszystkich chętnych. Wystarczy zadzwonić i umówić się że mną.
~Adam
2020-03-02 12:27:01
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bardzo potrzebna,piękna,życzliwa i serdeczna pomoc...Często zapominamy co w życiu jest najważniejsze...A to drugi człowiek i jego godność jest ważna,BRAWO !!!
~Agadka
2020-02-29 08:45:36
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 1
bardzo dobra inicjatywa. Oby więcej takich. "Ostatni kurs zaplanowano na 12 kwietnia." tylko? a dalej?
~Ekshibicjonista
2020-02-28 20:40:34
z adresu IP: (78.31.xxx.xxx)
Ocena: 2
Czy wszystkie osoby nawet które nie są bezdomnymi mogą przyłączyć się do tego autobusu?
~We Wrocławiu są
2020-02-28 19:38:02
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 2
"Domy" Brata Alberta, ale tam jest wymóg aby nie pić. Skoro dla niektórych jest to wymóg nie do przejścia, to nie widzę powodów aby im cokolwiek ułatwiać.
~MichalKramer1
2020-02-28 14:00:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bardzo dobry reportaż. Podejście od strony jednostki a nie ogółu - rzadko spotykane w temacie bezdomności. Gratulacje
~Andrzej 64
2020-02-28 04:43:24
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -5
I się odezwał ,ale cóż innego ten pajac może odpisać
~parlamentaryzm
2020-02-28 02:41:41
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 4
oPOzycja i POwszechna gehenna POlska , wybieraj !
~jpis
2020-02-28 00:47:09
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: -6
jpis
~Andrzej 64
2020-02-27 20:23:06
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -8
Jak widać hołota bolszewików nawet się nie odezwie w tak poważnym problemie jakim może być bezdomność oni są przekonani że ich to nie dotyczy i tu są w błędzie
~Andrzej 64
2020-02-27 16:28:51
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
Trzeba a nawet należy wspierać takich ludzi, każdy z nas może znaleźć się w trudnej sytuacji życiowej