Trefl znów zbyt mocny. Koszykarze Śląska Wrocław przegrali na wyjeździe

Wojciech Klich | Utworzono: 2020-03-08 07:52 | Zmodyfikowano: 2020-03-08 07:53

Pierwsze minuty zdecydowanie należały do Trefla. Siedem punktów z rzędu pozwoliło gospodarzom kontrolować pierwszą kwartę. Śląsk jednak nie odpuszczał i zdołał dogonić rywali. Ci jednak lepiej rozegrali końcówkę pierwszej odsłony i wygrali ją 24:22.

Początek drugiej kwarty to lustrzane odbicie pierwszej. Trefl konsekwentnie punktował wrocławian, ci z kolei mieli problem z dostaniem się pod kosz rywali. Impas przełamał Devoe Joseph. I znów Śląsk rzucił się do odrabiania strat, tym razem skutecznie. Na jednopunktowe prowadzenie drużynę tuż przed przerwą wyprowadził Aleksander Dziewa.

Wszystko posypało się w trzeciej kwarcie. Choć Śląsk rozpoczął ją lepiej niż dwie poprzednie, to jednak Trefl dosyć szybko wyszedł na pięć punktów przewagi. Na dodatek już w końcówce tej odsłony podopieczni Oliviera Vidina popełnili proste błędy i do ostatniej kwarty przystępowali z siedmiopunktową stratą.

Tej niestety nie udało się odrobić. Znów zawiodła skuteczność w pierwszej części kwarty, po stronie rywali z kolei bezproblemowo funkcjonowała gra ofensywna. Ostatecznie, Trefl wygrał 86:76 i po raz drugi w tym sezonie pokonał Śląsk Wrocław.