Koronawirus. Kamienna Góra: Osoby poddane kwarantannie miały wychodzić z domu

Piotr Słowiński, GN | Utworzono: 2020-03-14 12:52
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sprawą zajmuje się policja. Osoby przebywające w warunkach kwarantanny były widziane na ulicy. Stąd działania służb. Za złamanie kwarantanny grożą kary finansowe do 5 tysięcy złotych a nawet pozbawienie wolności. By uniknąć podobnych sytuacji policjanci sprawdzają każdego dnia czy osoby poddane kwarantannie są w domu. 

Jak mówi szef kamiennogórskiego sanepidu Andrzej Wyrzykowski, pojawił się jeszcze inny problem, czyli ludzie chcący odwiedzać poddanych kwarantannie. Biesiada z poddanymi kwarantannie może się skończyć tylko w jeden sposób. Każdy, kto miał z nimi bezpośredni kontakt również musi być natychmiast odizolowany.

W powiecie kamiennogórskim w warunkach domowej kwarantanny są obecnie 4 osoby.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Marcel
2020-03-17 08:57:21
z adresu IP: (80.53.xxx.xxx)
Ocena: 0
A gdzie ustalic kto i gdzie, adresy, poddany jest kwarantannie domowej. Ktos wie?
~Cyrulik
2020-03-16 20:49:48
z adresu IP: (82.132.xxx.xxx)
Ocena: 1
Osama ich zajebie????
~Purity
2020-03-16 13:09:41
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Widać, że 5 tysięcy to jednak za mało. Proponuję 15 tys. Działa trochę lepiej na wyobraźnię, plus kara pozbawienia wolności to 3 lat, plus pozbawienie na 5 lat praw publicznych. Choć i tak dzbany nie wiedzą co to jest to ostatnie.
~Jsl
2020-03-16 09:39:25
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jak 4 osoby tylko Pani przyjechała z wycieczki i od razu latała po urzędzie opowiedzieć jak bylo
~Dede
2020-03-16 05:44:51
z adresu IP: (88.220.xxx.xxx)
Ocena: 0
To patologia a takiemu to wszystko zwisa dowali mu 70 że cztery razy rano i wieczorem tak profilaktycznie to się nauczy
~ada
2020-03-15 16:48:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Zastrzelić, po co karać?
~Barman
2020-03-15 14:14:56
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 5
Kto ich zatrzyma mają gdzieś to nie będą przestrzegać niczego do szpitala z nimi niech pilnuje policja bo ludzie nie wytrzymają i wezmą ich siłą
~Gość
2020-03-14 13:27:49
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Kołek zawsze po piwo musi wyjść nic go nie zatrzyma nawet corona time????
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.