O kolejne trzy miesiące przedłużono areszt Jakubowi A.

Beata Makowska, BT | Utworzono: 2020-03-16 11:55
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Mężczyzna w czerwcu ubiegłego roku porwał i zabił swoją kuzynkę. Nieoficjalnie wiemy, ze motywem zbrodni miała być chęć zemsty na ciotce, matce dziewczynki, która miała odrzucić względy mężczyzny.

Jakub A. porwał dziewczynkę kiedy wracała ze szkoły, wywiózł kilkaset metrów od wioski i tam udusił, a potem kilkakrotnie pchnął nożem w klatkę piersiową. Chciał też skierować śledczych na inny trop pozorując atak pedofila.

Wpadł, kiedy na policję zgłosił się świadek, którego morderca miał namawiać do zabójstwa dziecka. Po zatrzymaniu Jakub A. przyznał się do winy.

Biegli psycholodzy i seksuolog Zbigniew Lew Starowicz przez kilka miesięcy badali mężczyznę. Na początku tego roku wydali opinie, ze Jakub A. jest poczytalny.

Sebastian Kujacz adwokat reprezentujący rodzinę zamordowanego dziecka liczy, że w czerwcu powinien być gotowy akt oskarżenia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama