Koronawirus. Legnica: Prezydent poddany kwarantannie

Andrzej Andrzejewski, jk | Utworzono: 2020-03-16 14:22 | Zmodyfikowano: 2020-03-16 14:23
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Badania potwierdziły zakażenie kobiety. Z tego powodu część członków sztabu musi teraz przejść kwarantannę. Wśród odizolowanych jest prezydent Legnicy - przyznaje rzecznik magistratu Arkadiusz Rodak:

W skład legnickiego sztabu kryzysowego wchodzą również przedstawiciele policji, służb zdrowia, sanepidu i wielu innych instytucji. Na razie do kwarantannie został poddany prezydent, komendant straży pożarnej i jego zastępca.

Szef stacji Sanepidu Jacek Watral - również odizolowany we własnym domu - zapewnia, że sztab odpowiedzialny za bezpieczeństwo w mieście i powiecie ciągle pracuje:

Członkowie sztabu będą przebywali w odosobnieniu przynajmniej do wieczora. Najdalej jutro rano spodziewane są wyniki badań komendanta straży pożarnej. Jeśli wykluczą one zarażenie - wszyscy będą mogli wrócić do swoich normalnych obowiązków.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Zstep
2020-03-18 21:39:39
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na budynku UM Legnica jest karta UML nie pracuje ze względu na epidemię koronawirusa. Gdzie więc funkcjonuje tajemniczy sztab kryzysowy ? Kto koordynuje bezpieczeństwo obywateli miasta w kontekście pandemii ? SANEPID pracuje do 15.00. UML wcale. Ośrodek kwarantanny do którego odsyła SANEPID, mimo poleceń Rządu nie istnieje. W ten sposób ograniczamy ryzyko zakażeń i pandemię ?
~Zstep
2020-03-18 21:33:55
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
SANEPID Legnica podał synowi, który wrócił do Polski z Finladii adres kwarantany : Legnica ul Szewczenki 10/ internat. Taki adres syn podał na lotnisku w Warszawie. Sprawdzałem dziś dwukrotnie. Taki ośrodek nadal nie funkcjonuje. Gdzie więc syn ma się rano zgłosić na kwarantannę, jeśli nadal nie będzie działał ? I kto zapłaci karę 5 tys zł ?
~J23
2020-03-17 23:50:50
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
A co powiecie o otwartych sklepach budowlanych?Tam nie ma wirusa? Ludzi pelno i gdzie jest swiadomość społeczeństwa?
~Feuerhand
2020-03-17 13:02:58
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 0
A jak tam gornik z kghmu złapał koronawirusa czy nie złapał.
~leon
2020-03-17 00:46:45
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ludzie! Ludzie!Żądacie surowego ukarania komendanta straży-słusznie!Ale czemu milczycie o marszałku Grodzkim?to jest dopiero kanalia bezczelna i cyniczna!No nie?
~Xxx
2020-03-17 00:27:43
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wcale się nie dziwię. Jak komrndant straży pożarnej (zięć)zarazonej idzie na spotkanie z władzą to kwarantanna obowiązuje wszystkich. Zamiast chronic chodzi i zaraża
~Uwaga
2020-03-16 21:14:05
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 6
I co Pan Panie Prezydencie teraz zrobi z tym człowiekiem??? U zostanie ukarany jak zwykły obywatel czy też za chwilę usłyszymy że coś w stylu " komendant nie utrzymuje kontaktów z rodziną itp" czy też zostanie zwolniony i otrzyma inną funkcję równie dobrze płatna?! I jeszcze jedno dla bezpieczeństwa ludzi powinno być ujawnione dane wszystkich zarażonych ludzi! Wkoncu musimy się pilnować i nie przenosić tego dalej tak????!!!
~Bodzia
2020-03-16 21:13:42
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
A ta pani co pracuje w Dps Legnickie Pole to tez miala kontakt z ciocia ktora jest zakazona i przychodzila do pracy a teraz wszyscy na kwarantanie bo taka b,,,,a nie jest na tyle odpowiedzialna i zrobila to co nie powinna ukarac
~Bodzia
2020-03-16 21:07:38
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ta Pani ktora pracuje w Dps Legnickie Pole tez miala kontakt z ciocia .ktora jest pierwszym przypafkiem z Legnicy tez powinna poniesc konsekwencje.gdyz pracowala z personelem z Dps ,ktory jest na kwarantannie,brak rozumu i odpowiedzialnosci
~gość
2020-03-16 19:35:13
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 6
My mieszkańcy Legnicy prosimy o ukaranie winnych.
~Uwaga
2020-03-16 18:14:00
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Zaginął zbawca narodu, największy polski patriota. Cechy szczególne: wzrost 150 cm (w kapeluszu), niechlujny wygląd, łupież na ramionach, twarz wykrzywiona z nienawiści, może utykać. Wodzu gdzie jesteś??
~Kazimierz57
2020-03-16 16:44:01
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 4
Chyba sobie kupię SŁOWNIK WYRAZÓW OBRAŹLIWYCH......Na tę sytuację i zachowanie szukałem, w słownikach Profesorów Bralczyka i Miodka, dostatecznie obraźliwych słów !! I wiecie Państwo ...nie znalazłem !!
~Zenek
2020-03-16 16:40:12
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 1
Egoiści!!! To też nadzwyczajna kasta?
~Oburzona
2020-03-16 16:17:40
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
O ile dobrze pamiętam jest paragraf który mówi że kto świadomie naraża życie i zdrowie innych .... temu grozi kara do 3lat więzienia. Czekam na postawienie zarzutów
~Dyzio87
2020-03-16 16:07:06
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Powinien byc dyscyplinarnie zwolniony i jeszcze karę pieniężna mu dowalić. Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności.
~KAT
2020-03-16 15:52:34
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
To jest komendant straży. Gość skrajnie nie odpowiedzialny. Natychmiast powinien być zwolniony.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.