Dolny Śląsk: Kolejne 2 osoby z potwierdzonym koronawirusem; w sumie 40 osób zakażonych

PAP,mk | Utworzono: 2020-03-18 19:37 | Zmodyfikowano: 2020-03-18 19:38
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

AKTUALIZACJA CZWARTEK 7:55

W ciężkim stanie jest też starszy mężczyzna, który pozostaje w szpitalu przy Koszarowej, mężczyzna od kilku dni jest na OIOMIE i oddycha przy użyciu respiratora. 

19:37

Biuro prasowe wojewody dolnośląskiego w wydanym w środę wieczorem komunikacie poinformowało o dwóch nowych osobach na Dolnym Śląsku, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. „Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu w Bolesławcu, a druga przebywa w domowej kwarantannie” - podano.

W sumie na Dolnym Śląsku zakażenie stwierdzono już u 40 osób. 19 osób jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego, dwóch pacjentów jest w szpitalu w Bolesławcu; pozostali zakażeni przebywają w kwarantannach domowych.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym – jedną z 19 jednoimiennych placówek w kraju, które zostały przygotowane do przyjmowania pacjentów z koronawirusem - pacjenci są w dobrym lub średnim stanie.

W najcięższym stanie jest starszy mężczyzna, który trafił do szpitala kilka dni temu. W środę rano rzeczniczka szpitala Urszula Małecka poinformowała, że stan tego pacjent jest ciężki. „Pacjent jest na OIOM-ie; jest niewydolny oddechowo i podłączony do respiratora” - podała Małecka. Na oddziałach zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego przebywa teraz 43 pacjentów.

We wtorek rano resort zdrowia poinformował o śmierci 57-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

To drugi zgon pacjenta zakażonego koronawirusem SARS-Cov-2 na Dolnym Śląsku i piąty w Polsce. W piątek zmarł we wrocławskim szpitalu 73-letni mężczyzna, który z powodu innych chorób trafił do szpitala w stanie ciężkim. Był niewydolny oddechowo przez kilka dni.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -1873,

liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -2135,

liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 73.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama