Koronawirus. Legnicki rower miejski działa normalnie, ale jest dezynfekowany

Karolina Kurczab, el | Utworzono: 2020-03-21 11:58 | Zmodyfikowano: 2020-03-21 12:08
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

- W obecnej sytuacji epidemiologicznej - rowery i stacje są dezynfekowane - mówi Paulina Wójcicka z firmy operującej systemem. - Rozpoczęliśmy dezynfekcję elementów, z którymi bezpośredni kontakt mają użytkownicy. W ramach prac serwisowych i relokowania jednośladów, specjalnymi preparatami dezynfekowane są kierownice, siodła, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji - tłumaczy.

Paulina Wójcicka przyznaje, że zasady wypożyczalni nie zmieniły się. - Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej systemu lub aplikacji mobilnej. Aby wypożyczyć rower na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 złotych. Użytkownicy mają do dyspozycji 15 stacji i 132 rowery - wyjaśnia. 

Rzeczniczka podkreśla, że mimo obecnej sytuacji mieszkańcy chętnie wybierają miejskie jednoślady. Magistrat informuje, że nie ma możliwości dezynfekowania rowerów po każdym użytkowniku. Apeluje więc, aby mimo wszystko zachować środki ostrożności. Dla własnego bezpieczeństwa najlepiej mieć ze sobą płyn dezynfekujący lub rękawiczki jednorazowe.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama