Bogusław Nowicki – Optymizmu Gram

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-06-29 13:13 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Zrywa w niej z wizerunkiem wykonawcy grzecznego. Niezmiennie poetyckie teksty zdecydowanie kontestują rzeczywistość. Współczesne, gorzkie i ironiczno-żartobliwe, nie dbające o estetykę, a o prawdę. Adekwatna jest warstwa muzyczna: pozbawiona tanich ozdób, wysmakowana, nawiązująca do najszlachetniejszych rockowych brzmień lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Na płycie obok kilkunastu nowych piosenek słuchacze rozpoznają „Poszukiwania". To rozpoznanie zaskakuje, gdy zadajemy sobie pytanie „skąd my to znamy?". To była pierwsza piosenka jaką napisał. Oddał ją kolegom i tak pofrunęła w świat zdobywając niejako status „piosenki ludowej".

Niewątpliwą ciekawostką jest udział Artura Gadowskiego, wieloletniego przyjaciela artysty, w jednej z najważniejszych piosenek na płycie.

Dla kogo jest ta płyta?
Dla współczesnych, zabieganych romantyków, którzy słusznie uważają, że piosenka to część naszego artystycznego świata.

Bardzo funkcjonalna, bo bardzo dostępna. Nie można być w domu czy w aucie ze znakomitą galerią, świetnym spektaklem czy wspaniałym widowiskiem.
Z piosenkami z płyty „OPTYMIZMU GRAM" można.

Bogusław Nowicki - jeden z najpopularniejszych wykonawców „piosenki autorskiej" lub „piosenki z tekstem", który to tytuł wymyślił on sam dla swojej radiowej audycji.

Wydał dwie płyty: „Ballady" i „Oceany".

Mix utworów z nowej płyty do posłuchania na stronie:

//www.youtube.com/watch?v=qyRJ41XpBf8

oraz wakacyjna piosenka „ Poszukiwania" też z najnowszej płyty:

//www.youtube.com/watch?v=KeMMf1JSbis

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama